S02E06 = MINECRAFT STORY MODE 2 == Ep.2 (6/6) – Konfrontacja z Adminem

W końcu przyjaciołom udało się dotrzeć do pomieszczenia z zegarem który blokował zmianę pory dnia. Pozostało go zniszczyć. Niestety nie było to wcale takie łatwe zadanie…

MSM2-Ep.2_006-medium

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/minecraft_story_mode_season_two
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/639170/Minecraft_Story_Mode__Season_Two/


WPROWADZENIE:

Artykuł wprowadzający znajduje się tutaj: https://hakimodo.pl/2017/08/23/minecraft-story-mode-season-two-s02e01-pierwszy-odcinek-z-lektorem-wyladowal/


EPIZOD 2, ODCINEK 6:

 

Wykorzystując zjawisko lewitacji grupa przedostała się kanałami na górze, docierając do kolejnego z pomieszczeń. W nim znajdował się poszukiwany przez nią zegar zawieszony u góry na jednej ze ścian. Na jednej z platform zauważyli także Stelle oraz Radara uwięzionego w blokach lodu. Problemy zaczęły się gdy pojawiły się także stwory przypominające zarówno creepery jak i endermanów. Jeden z nich teleportował się pobliże grupy eksplodując co zniewelowało efekt lewitacji i rozrzuciło wszystkich po okolicznych platformach.

Stało się jasne, że nie wszyscy dadzą radę dostać się do zegara. Jesse musiał zdecydować czy Petra czy też Jack, którzy to wylądowali na najbliższej zegarowi platformie udadzą się by go zniszczyć. Jesse wybrał Petrę a ta rozpoczęła wspinaczkę. Reszta przyjaciół podążyła na ratunek uwięzionym w bryłach lodu Radarowi oraz Stelli co do której reszta grupy miała wątpliwość – czy aby na pewno uratowanie jej to dobry ruch. Jesse pomógł także i tej ostatniej roztapiając lodową pułapkę.

Wszyscy zebrawszy nieco materiałów do konstrukcji budując stelaż udali się ku górze w kierunku Petry która w międzyczasie dotarła już do zegara i przesunąwszy jego wskazówki przerwała wieczną noc. Zapanował dzień a Petra finalnie zatopiła swój miecz w wielkim zegarze Admina psując mechanizm.

Grupa zebrała się do wyjścia jednak Jack postanowił nie opuszczać tego miejsca bez odszukania Vosa. Petra oraz Jesse postanowili mu pomóc. W tym samym czasie obok nich niewiadomo skąd pojawił się Vos. Jesse domyślił się, że jest nim Admin, który odkrył wszystkie karty i ujawnił się. Był wielce niezadowolony z tego, że wszyscy nie zastosowali się do jego zasad i obeszli jego reguły oszukując go.

Po krótkiej konwersacji zabrał Jessemu rękawicę przekazując ją Petrze, która zniknęła. Odepchnął Jessego wrzucając go w dziwny wymiar jednocześnie przekazując mu, że wtrąca go do miejsca z którego już nigdy nie zobaczy promieni słońca.

 


YOUTUBE:

 


PEŁNA SERIA (wszystkie odcinki – playlista):