S02E05 = MINECRAFT STORY MODE 2 == Ep.2 (5/6) – Wzloty i upadki… wbrew regułom

Nasza grupa wpadła w pułapkę Admina. Teraz nastał czas by się wydostać i poszukać zegara.

MSM2-Ep.2_005-medium

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/minecraft_story_mode_season_two
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/639170/Minecraft_Story_Mode__Season_Two/


WPROWADZENIE:

Artykuł wprowadzający znajduje się tutaj: https://hakimodo.pl/2017/08/23/minecraft-story-mode-season-two-s02e01-pierwszy-odcinek-z-lektorem-wyladowal/


EPIZOD 2, ODCINEK 5:

Po pokonaniu zagadek w poprzedniej stali nasza grupa przeszła do kolejnego pomieszczenia. Wkrótce dołączył do nich Lukas oświadczając, iż zmuszony był pozostawić Radara w czasie ucieczki przed potworami.
Tu ponownie zastali Admina pod postacią bałwana, który zdenerwował się na nich za to, że wzajemnie się wspierają. Jego założeniem jest by przetrwały jedynie najsilniejsze jednostki. Uzywając swoich mocy przerzucił Jacka do kolejnego pomieszczenia gdzie jak był przekonany będzie on skazany na porażkę gdyż nie będzie mógł uzyskać pomocy Jessego. Następnie zniknął a przyjaciele pognali do kolejnej sali.

Jack znajdował się w stanie bezwładności unosząc się ku górze lawirując pomiedzy śmiertelnymi niebezpieczeństwami grożącymi ze strony każdej z pułapek. Wg Admina nie było możliwości by ktoś z grupy mógł mu pomóc, jednak Jesse znalazł sposób – trafiony kulką z jednego ze stanowisk strzeleckich zaczął się unosić ku górze gdzie omijając przeszkody dotarł do Jacka. Starał się mu pomóc jednak obaj zostali strąceni na ziemię przez jeden z tłoków.

Jedyna droga ucieczki prowadziła ku górze i polegała na niemal niemożliwym lawirowaniu pomiędzy zagrożeniami ze strony rozstawionych tam przeszkód. Przyjaciele wspólnie uradzili, że droga w górę jest niezwykle trudna do sforsowania i raczej im się nie uda jej pokonać. W tym samym momencie usłyszeli jednak dobiegający zza ściany głos Luny, Lamy należącej do Stelli.

Jesse spróbował sforsować ścianę – jednak bezowocnie. Sprawdzili posiadane przedmioty i okazało się, że posiadają składniki do utworzenia diamentowego kilofa z pomocą którego przebili ścianę. W kolejnym pomieszczeniu znajdowała się rzeczona lama a prócz tego przyjaciele zauważyli, że ku górze wiodą korytarze do których polecieli wykorzystując sztuczkę z lewitacją użytą w poprzedniej sali.

 


YOUTUBE:

 


PEŁNA SERIA (wszystkie odcinki – playlista):