S05E05 = MINECRAFT STORY MODE 2 == Strefa Terminali + Starcie z Adminem

Przyjaciele dotarli do Strefy Terminala – lecz co dalej? W jaki sposób skorzystać z hasła #potato451?

MSM2 - S05E05 logo

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/minecraft_story_mode_season_two
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/639170/Minecraft_Story_Mode__Season_Two/


EPIZOD 5, ODCINEK 5:

 

Przyjaciele dotarli do Strefy Terminali. Jak się jednak okazało, to olbrzymia przestrzeń i nie za bardzo wiedzieli dokąd mają się udać. Na miejscu był zainstalowany mechanizm z którego dowiedzieli się, że Strefa Terminali została stworzona przez Admina by umożliwić dostęp jego przyjaciołom – Fredowi i Xarze. Udali się zatem wzdłuż ścieżki gdzie dotarli do podestu na którym znajdowało się urządzenie nieznanego im zastosowania.

Okazało się, że w znajdującej się tu skrzyni można zamówić żądane przedmioty a zatem Jesse poprosił o ziemniaka. System zrealizował żądanie jednak w środku znalazły się dwa ziemniaki. Jeden zwykły oraz jeden zatruty.

Wykorzystując dziwną strukturę przyjaciele z wykorzystaniem ziemniaki wprowadzili kod 4-5-1 co jednak uruchomiło “protokół papugi” więc jednak nie do końca o to chodziło. Zamiana zainstalowanego w urządzeniu dostępowym zwykłego ziemniaka na zatrutego spowodowało aktywację właściwego programu. Pojawił się hologram Freda i przekazał informację, iż stworzył on specjalną złotą rękawicę przy pomocy której uderzając kilkukrotnie Admina można odebrać mu specjalne moce.

W tym momencie na miejscu pojawił się Admin, którego zaniepokoiły dziejące się tu zdarzenia. Jesse zdążył na szczęście umieścić rękę we wskazanym przez Freda otworze postumentu co spowodowało, że przywdział on Złotą Rękawicę. Jesse od razu rzucił się do Admina atakując go. Admin natychmiastowo zareagował po ataku przenosząc siebie oraz Jessego do Podwodnej Morskiej Świątyni gdzie przybrał postać olbrzymiego Vosa atakując Jessego znajdującego się na platformie z której nie mógł on uciec. I tu stała się niespodzianka. Okazało się, że rękawica stanowi obronę, której Admin nie może sforsować. Obrona była skuteczna i Admin został zmniejszony z rozmiaru kolosa do zwykłej postaci.

Akcja przeniosła się do lodowego zamku gdzie Jesse starł się z bałwanem atakującym go z dystansu. Musiał odbijać jego pociski oraz unikać rzucanych przez niego śnieżek. Admin został i tym razem trafiony rękawicą. Akcja przeniosła się następnie do domku Freda gdzie Admin przybrał jego postać i zaczął błagać Jessego by ten nie odbierał mu jego mocy.

Następnie powrócili do Strefy Terminali gdzie Admin zaczął rzucać w Jessego elementami otoczenia grożąc zniszczeniem wszystkich ludzi. Zaatakowany po raz kolejny przez Jessego spadł na platformę lecz Jesse stracił jednocześnie rękawicę a ta upadła pomiędzy nim a Adminem. Dzięki temu, że Jack przytrzymał Admina Jessemu udało się ponownie przywdziać rękawicę i zadał finalny cios pozbawiając Admina resztek nadprzyrodzonych mocy.

Moce Admina odeszły. Zamiast niego pojawił się zwykły Romeo, który pogodził się ze swym losem i prosił by go pozostawiono gdyż chce skończyć w tym miejscu co będzie jego karą za popełnione czyny. Jednocześnie Strefa Terminali zaczęła się rozpadać ponieważ była utrzymywana mocami Admina a ten je właśnie utracił. Po krótkiej konwersacji wszyscy rzucili się do ucieczki, zabierając też ze sobą Romeo.

Uciekając z rozpadającej się Strefy Terminali zauważyli, iż nad portalem zaczyna zbierać się spływająca lawa. Jeśli zdoła ona dotrzeć do niego i zalać portal nim oni zdołają doń dotrzec, zostaną pogrzebani tam na zawsze. Jakby nie dość kłopotów na ich drodze stanął wielki konstrukt identyczny z tym, którego w walce w Beacontown pokonał Jesse. Niestety tego nie kontrolował już Admin utraciwszy swe moce. I tu stała się rzecz niespodziewana. Na miejscu pojawił się zziajany Radar którego nadal gonił Enderman. Okazało się, że Xara naprawiła portal umożliwiając mu ucieczkę a za nim podążył Enderman. Wywiązała się walka pomiędzy konstruktem a endermanem zaś przyjaciele wykorzystali to zamieszanie by dosłownie w ostatniej chwili wskoczyć w portal i zostać przeniesionym do Beacontown.

Następna akcja ma miejsce już na dachu byłej siedziby Admina w Beacontown. Pokryte Bedrockiem niebo znów zaczęło się rozjaśniać a ten zaczął być usuwany. Na miejscu pojawił się także Lukas wzburzając się obecnością Romeo lecz Jesse wyjaśnił mu, że ten nie posiada już mocy Admina i postanowił odkupić swe grzechy pomagając w odbudowie wszystkich rzeczy, które z jego winy zostały niszczone.

 


YOUTUBE:


PEŁNA SERIA (wszystkie odcinki – playlista):