S05E04 = MINECRAFT STORY MODE 2 == Twierdza Admina + poszukiwanie Strefy Terminali

Twierdza Admina osiągnięta. Ale gdzie szukać tajemniczego Terminala?

MSM2 - S05E04-medium
► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/minecraft_story_mode_season_two
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/639170/Minecraft_Story_Mode__Season_Two/


EPIZOD 5, ODCINEK 4:

W końcu udało się dotrzeć do siedziby Admina. Teraz należało odnaleźć Strefę Terminali i wprowadzić kod “#ziemniak451” by pozbawić go mocy czynienia zła. Problem w tym, że nikt nie wiedział gdzie znajduje się owy Terminal. Gdy przyjaciele dotarli do głównego pomieszczenia naprzeciw im wyszedł Lukas wraz z odrodzoną grupą Ocelotów. Jak się okazało, Admin uwięził go wraz z innymi wadzącymi mu mieszkańcami Beacontown w celach z których właśnie się wydostali. Biorąc Jessego za Admina chcieli się z nim rozprawić. Na szczęście Jesse przekonał Lukasa, że jest tym prawdziwym znanym mu przyjacielem a podszywający się pod niego osobnik to złowieszczy Admin.

Wspólnie ruszyli razem na poszukiwanie Terminala. Po chwili dotarli do biura Admina i ku ich zaskoczeniu ten obecny był na miejscu wyczuwając w jakiś sposób ich obecność. Wykorzystując swe moce w jednej chwili spowodował, że wszyscy prócz Jessego zniknęli pozostawiając jedynie swój oręż.

Następnie wynikła dyskusja pomiędzy Jesse a Adminem. Ten chełpił się tym, że mieszkańcy Becontown bardziej doceniają jego nową “formę” którą przybrał. Dopiero Jesse mu wyjaśnił, że rzeczywistość prezentuje się nieco inaczej. Mieszkańcy udają adorację ze strachu by nie zostać zlikwidowanym. Do Admina dociera przekaz Jessego – zrozumiał on w czym tkwi problem. Dziękuje Jessemu, że pozwolił mu zrozumieć w czym tkwi problem i postanawia, że kolejnym razem nie popełni już tego błędu.

Jessego zastanawia co Admin miał na myśli mówiąc “Kolejny raz”. Za chwilę prawda okazuje się być najstraszniejszą – Admin zamierza przykryć cały świat kolejną warstwą Bedrocka i zacząć na nowo budować świat. Dla niego jest to normalność i najprostsza droga do osiągnięcia sukcesu lecz dla obecnego świata oznacza to zagładę. Admin nie daje się przekonać Jessemu by dać obecnemu światu jeszcze jedną szansę i znika. Po chwili wszystkim wstrząsa potężne trzęsienie i nieboskłon zaczyna zapełniać się zakrywającymi światło blokami Bedrocka.

Na miejsce wbiega właśnie grupa Ocelotów z Lukasem na czele. Ten przypomina sobie, że Admin posiada portal na dachu budynku i on zapewne prowadzi do tajemniczego Terminala. Wszyscy ruszają biegiem na dach ponieważ to może być ostatnia szansa by ocalić znany im świat. Na miejscu odnajdują portal i Jesse, Petra i Jack wskakują doń…

 

 

 


YOUTUBE:


PEŁNA SERIA (wszystkie odcinki – playlista):