S05E03 = MINECRAFT STORY MODE 2 == Poszukiwania Stelli + Elytra wings napędzane fajerwerkami!

Jesse pozyskał mundury Gildii Fajerwerków. Czy uda im się niepostrzeżenie dopiąć swój plan na ostatni guzik i dotrzeć do twierdzy Admina?

MSM2 - S05E03 logo

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/minecraft_story_mode_season_two
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/639170/Minecraft_Story_Mode__Season_Two/


EPIZOD 5, ODCINEK 3:

Ponieważ Admin wcielił się w postać Jessego, ten mógł bez przeszkód poruszać się ulicami Beacontown (uważając rzecz jasna na niego samego). Jesse wyruszył zatem na poszukiwanie Stelli by pozyskać uniformy Gildii Fajerwerków. Już wkrótce natrafił na Stellę i śledząc udał się za nią. Po drodze napotkał Winka, psa należącego do Stacy Plays. Niestety Wink nie rozpoznał go i zaczął ujadać niepomny na prośby Jessego. Na to zareagował znajdujący się nieopodal strażniczy golem, który zabrał psa i ten po prostu zniknął…

Jesse udał się dalej, napotykając mieszkańców. Wzięli go oczywiście za Admina i mieli mu za złe, iż ten zniszczył sąsiednie miasto – Champion City, pozostawiając jego mieszkańców bez dachu nad głową. Idąc dalej zetknął się z hodowcą świnek któremu alter-ego w postaci Admina rozkazało je unicestwić. Ten, zalany płaczem smucił się całą sytuacją. Podążając dalej napotkał Nellie, która jak zauważył bardzo się go bała i nie ośmieliła się skrytykować nowej postaci rzeźby umieszczonej na postumencie obok jej domu. W tym czasie na miejscu pojawił się prawdziwy Admin i Jesse musiał salwować się ucieczką wprawiając w zdumienie Nellie.

W końcu dotarł na miejsce. Admin rozmówił się ze Stellą grożąc jej surowymi konsekwencjami jeśli jego przedstawienie nie uda się. Odczekawszy aż ci dwoje zakończą konwersację pozyskał uniformy Gildii Fajerwerków. W tym momencie na miejsce napatoczyła się Stella i ta domyśliła się, że nie ma do czynienia z Adminem ponieważ ten nie potrzebował fizycznych przedmiotów – tworzył je sobie sam. Zmusiła Jessego do przyznania się, iż nie jest Adminem a ten wyjawił jej, że stara się go pokonać i poprosił o dyskrecję.

Gdy rozpoczęło się właściwe przedstawienie, to jest JesseCon na którym wystąpił Admin chełpiący się tym, że zrobił niezmiernie dużo dla Beacontown i wszyscy powinni mu być wdzięczni. Na miejscu był także obecny prawdziwy Jesse skrywający swoją tożsamość. Upewnił się, że impreza jest w trakcie i przystąpił do działania. Wspólnie z Bintą, Petrą i Jackiem udali się do miejsca gdzie znajdował się magazyn Gildii Fajerwerków. Na miejscu strażnik rzecz jasna bez problemu ich przepuścił ponieważ mieli na sobie właściwe mundury. Okazało się jednak, iż wszystkie skrzynie są puste a nigdzie nie ma żadnych fajerwerków. Musieli zatem jakieś stworzyć. Jesse zlikwidował Creepera pozyskując proch strzelniczy a z użyciem rosnącego na miejscu bambusa wytworzył papier. Wykorzystując kolorową głowicę stworzył fajerwerki. Niestety na miejscu pojawił się strażnik, który osobiście znał ekipę Gildii Fajerwerków. Musiał zostać obezwładniony przez Bintę.

Jesse udał się na miejsce z którego miał wystartować i oczekiwał na rozpoczęcie pokazu. Niestety w pewnej chwili zauważył go Admin, jednak został on zajęty przez Olivię i Axela wskutek czego Jesse mógł bezpiecznie wystartować.

Po krótkim locie i małych kłopotach w jego trakcie udało mu się dotrzeć na podniebną platformę. Tu niestety napotkał patrolującego okolicę golema jednak udało mu się go pokonać. Użył zatem wiadra z wodą tworząc wodospad co pozwoliło Jackowi oraz Petrze dotrzeć na miejsce. Wspólnie udali się do wnętrza budynku stanowiącego siedzibę Admina.

 


YOUTUBE:


PEŁNA SERIA (wszystkie odcinki – playlista):