S04E04 = MINECRAFT STORY MODE 2 == Strażnicy fortu + Walka z magmowymi golemami

Drużyna dotarła do fortu na terenie którego znajduje się wskazywany przez kompas domek Freda. Problem w tym, że dostępu doń broni potężna armia. Czy uda się pokonać zastane przeszkody?

 

MSM2 - S04E04 logo

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/minecraft_story_mode_season_two
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/639170/Minecraft_Story_Mode__Season_Two/


EPIZOD 4, ODCINEK 4:

 

Kontynuując podróż w poszukiwaniu broni mogącej zlikwidować Admina drużyna kierując się kompasem otrzymanym od Binty dociera do fortu za którym znajduje się wskazywana przezeń lokalizacja domku Freda. Problem w tym, że fortu broni potężna armia. Na jego murach zauważają dwójkę jej przedstawicieli, którzy starają się ich zniechęcić do dalszych prób przedostania się do wnętrza fortu – w przeciwnym wypadku stacjonująca tam armia wyruszy by się z nimi rozprawić.

Zza murów dobiega gwar potężnej armii, odgłosy chrzęstu broni lecz w pewnym momencie… nagranie zacina się – to daje znać drużynie, iż odgłosy te to w rzeczywistości nagranie. Nie dają się już wyprowadzić w pole i proszą o wpuszczenie na teren fortu.

Strażnicy fortu proszą Jessego o wykonanie rzeźby, która wzbudzi trwogę w sercach przyszłych osób chcących się przedostać na jego teren – co ten rzecz jasna wykonuje. Jak się okazuje na jego terenie znajduje się sala wyzwań w której zginęli wszyscy osobnicy stacjonującej tam pierwotnie armii. Nikomu nie udało się stamtąd ujść z życiem tak więc osoby pilnujące fortu odradzają grupie tą wyprawę jako szczególnie niebezpieczną. Jesse jednak i tak postanawia tam iść. W związku z oferują mu zaopatrzenie się w uzbrojenie i pancerze, które udało im się odzyskać z osobników chcących pokonać wyzwanie sali wyzwań. I tu z pomocą przychodzi Luna, która wywęszyła zbroję naprawdę dobrej jakości.

Przyjaciele w postaci Jessego, Petry i Radara weszli do komnaty wyzwań gdzie stawili czoła wyzwaniu stworzonemu przez admina Romeo. Walka przeciw ognistym / magmowym golemom była trudna i jak się okazało miecze nie na wiele się zdały przeciwko temu przeciwnikowi. Jednak na polu walki umiejscowione były przyciski a ich wciśnięcie spowodowało spadek z wysoka strumieni wody które przemieniały przeciwników w kamień.

Przyjaciele przeszli poziom 1 z 600 i zdali sobie sprawę, że nie są w stanie dotrwać do końca tego wyzwania. Skoro wyzwanie uruchomiło się po przełączeniu dźwigni doszli do wniosku, że przełączenie dźwigni na niedalekim postumencie powinno ich przenieść do wyższego poziomu pozwalając pominąć resztę poziomów. Na miejsce udał się Radar, który w szaleńczym ich przełączaniu przeniósł ich do ostatniego poziomu.

Przeciwnikiem w ostatnim poziomie okazał się wielki ognisty golem plujący ogniem oraz przyzywający inne potwory. Jessemu udało się polać oba jego ramiona wodą dzięki czemu przemieniły się one w kamień, który następnie mógł zlikwidować za pomocą kilofa. Problem natomiast pojawił się pod koniec – w jaki sposób pokonać sam pozostały korpus wroga? Okazało się, że z pomocą obecnego na miejscu stołu do craftingu udało się stworzyć dynamit. Podrzucony pod nogi ognistego golema spowodował wybuch wskutek czego cała plansza spadła do zbiornika wodnego unieszkodliwiając przeciwnika.

Po pokonaniu wroga otworzyło się wyjście z pomieszczenia i przyjaciele udali się w dalszą drogę przy okazji napotykając Lunę…

 


YOUTUBE:

 


PEŁNA SERIA (wszystkie odcinki – playlista):