S04E05 = MINECRAFT STORY MODE 2 == Przeszukanie domku Freda

Petra wraz z Radarem i Jesse dotarli do domku Freda. Czy odnajdą w nim mityczną broń pozwalającą odebrać moce adminowi?

MSM2 - S04E05 logo

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/minecraft_story_mode_season_two
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/639170/Minecraft_Story_Mode__Season_Two/


EPIZOD 4, ODCINEK 5:

Po pokonaniu magmowego golema w poprzednim odcinku przyjaciele dotarli do domku w którym miała mieścić się broń pozwalająca pokonać Admina. Radar zanurzył poparzone nogi w znajdującym się tu jeziorku zaś Jesse wraz z Petrą udali się do wnętrza domku by go gruntownie przeszukać.

 

Wewnątrz Petra mocno się zasmuciła ponieważ przypomniała sobie dawne dzieje z początków ich przyjaźni gdy wszystko było inne. Spotykali się jako grupa przyjaciół w domku na drzewie w którym mieszkał Jesse. Przyjaciele często się spotykali i spędzali ze sobą czas. Odnosząc się do aktualnych wydarzeń obecnie nikt nie ma czasu na spotkania w grupie. Przyjaciele widują się naprawdę sporadycznie i jest ona przeświadczona, że obecny skład Drużyny Kamienia także już wkrótce się rozpadnie. Jesse starał się pocieszyć Petrę i poprawić jej smutny nastrój. Zapewnił, że zawsze będzie jej oddanym przyjacielem i może na niego liczyć. To nieco podniosło ją na duchu.

 

 

Oboje zauważyli, iż na jednej ze ścian wiszą proporce należące do trójki dawnych przyjaciół – Freda, Romeo i Xary. Jesse zauważył, iż przypisane im symbole widnieją także na drugiej ze ścian, gdzie umiejscowione są natomiast przypisane im symbole. Coś tu jednak nie grało. Każdemu z nich przypisany był odpowiedni kolor i znajdujące się tu łóżka w odpowiednim kolorze nie były ułożone według tej reguły. Postanowił je poprzestawiać.

 

Okazało się, iż za łóżkami znajduje się blok obserwacyjny i po ustawieniu właściwego łóżka na swojej pozycji zaskoczył mechanizm który ujawnił skrytkę a w niej pamiętnik Freda. Jak się dowiedzieli Fred do końca wierzył w dobre intencje Romeo co niestety źle się dla niego skończyło. Fred starał się odegnać od siebie złe myśli  na temat tego, iż Romeo mógłby chcieć jego krzywdy  jednakże postanowił na wszelki wypadek się zabezpieczyć przed takim rozwojem zdarzeń. Pamiętnik zawierał także tajemnicze hasło “#Potatki451”, które należało wprowadzić w głównym terminalu by pozbawić Romeo mocy Admina. Przyjaciele nie za bardzo zrozumieli przekaz więc postanowili się zbierać by udać się z powrotem do Xary, która miała w międzyczasie odbudować portal umożliwiający teleportację na powierzchnię.

 


YOUTUBE:

 

 


PEŁNA SERIA (wszystkie odcinki – playlista):