S03E03 = MINECRAFT STORY MODE 2 == Kopalnia Zombie + walka Petry i Jessego

Jesse wraz z przyjaciółmi został za swój opór zesłany do Kopalni Zombie. Jak potoczą się ich losy w poszukiwaniu celi “Więźnia X”?

MSM2-S03E03-medium

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/minecraft_story_mode_season_two
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/639170/Minecraft_Story_Mode__Season_Two/


EPIZOD 3, ODCINEK 3:

Wskutek oporu Jessego wobec Naczelnika grupa została zesłana na dolny poziom więzienia do Kopalni Zombie. Tu co jakiś czas z miejsc respawnu Zombie wylegała pewna ich grupa, którą obecni tu więźniowie musieli pokonać by móc następnie pożywić się ich zepsutym mięsem. Było to ich jedyne źródło pożywienia.

 

Jesse zauważył, iż w jednej ze ścian widnieje wyłom a w nim widoczna jest ścieżka redstone. Zastanawiało go co aktywuje ten układ. W rozmowie ze strażnikiem ustalił, że był tu OxBlood, który z nieznanych przyczyn uderzył w to miejsce głową robiąc wyłom w ścianie i nie zdążyli tego jeszcze naprawić. Jak się domyślił dzięki niemu uda się podnieść kratę prowadzącą do pomieszczenia w którym znajduje się Więzień X.

 

Rozpoczął więc poszukiwania składników by móc skonstruować przełącznik. Jak się okazało nikt z więźniów ich nie posiadał. Jack zasugerował by porozumieć się ze Stellą, która jako jedyna mogła zachować swoje przedmioty.

 

Jesse udał się by porozmawiać ze Stellą. Ta pierwotnie zarzekała się, że doskonale czuje się na obecnie zajmowanym stanowisku jednak z czasem przyznała, że nie jest z niego w pełni zadowolona. Przekazała Jessemu niezbędne składniki jednak poprosiła by mogła dołączyć do grupy uciekinierów na co Jesse chcąc nie chcąc przystał.

 

Następnie udał się do stołu warsztatowego gdzie wykonał przełącznik. Rozpoczął się właśnie atak kolejnej fali zombie więc wykorzystując zamieszanie umieścił we właściwym miejscu przełącznik i otworzył drzwi do celi Więźnia X.

 

W tym momencie na miejscu nieoczekiwanie pojawił się Admin nie kryjac swojego niezadowolenia z postępowania Jessego. Ukarał od razu Wardena deklasując jego pozycję do zwykłego więźnia. Zmusił także Petrę by prowadziła walkę na śmierć i życie z Jesse. Oboje jednak porozumili się i wspólnie zaatakowali Admina. Niestety ten fortel się nie udał.

 

Rozeźlony Admin zmienił się przyjmując postać Jessego i komunikując mu, że udaje się on do Beacontown podając się za niego. Pozbawił także rękawicy Petry i zabrał ze sobą Stellę po czym zniknał oznajmiajac przed tym, że dalsze losy Instytutu Sunshine już go nie obchodzą.

 

Przyjaciele udali się w kierunku celi Więźnia X ponieważ była to ich ostatnia nadzieja na bezpieczne opuszczenie więziennych murów.

 


YOUTUBE:


PEŁNA SERIA (wszystkie odcinki – playlista):