S03E02 = MINECRAFT STORY MODE 2 == Więzienne troski i walka z kontrabandą

Nasza grupa trafia do więzienia. Jak wyglądają codzienne troski i więzienne życie?
Minecraf Story Mode 2 - S03E02 logo

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/minecraft_story_mode_season_two
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/639170/Minecraft_Story_Mode__Season_Two/


EPIZOD 3, ODCINEK 2:

 

Jesse został przyprowadzony do biura Wardena gdzie ten zakomunikował mu, że jest jego naczelnikiem i winien jest mu posłuszeństwo. Przekazał także, że prócz niego oraz Jacka pojmani zostali także Radar oraz Nurm a to dlatego by wymusić ich posłuszeństwo.

Następnie Warden przyprowadzonego właśnie Radara polecił umieścić w narzędziu tortur – “Żelaznym Zapierającym Dech w Piersiach”. Urządzenie to spychało na głowę umieszczonej w nim osoby metalowy blok uniemożliwiający oddychanie. Wtedy też wymusił na Jesse’m zobowiązanie posłuszeństwa – od tej chwili miał on dla niego pracować jako strażnik więzienny (nazywany też przez niego “pomocnikiem” czy też “wspólnikiem”).

Na miejscu pojawiła się także Stella. Jak zawsze zarozumiała i pyszałkowata. Zabrała Radara oraz Jessego do pokoju grzybowego gdzie więźniowie zdobywali żywność. Na środku pomieszczenia znajdowało się zagłębienie z grzybnią gdzie co jakiś czas tworzył się grzyb o który walczyli zgromadzeni tam więźniowie. To był jedyny sposób na zdobycie pożywienia. Porozmawiał także z mizerniejącym Radarem który cierpiał z powodu trawiącego go głodu.

Jesse poznał tu innego “strażnika”, który objadał się ciastkami. Otrzymał od niego ziarna kakaowca i jak się dowiedział ciastka nie były tu standardowo dostępnym pożywieniem ale z wykorzystaniem snopków zboża można było stworzyć sobie ciastka. Snopki także nie były ogólnodostępne i były towarem zakazanym ale jeden z więźniów nazywający się Oxblood był w stanie dostarczyć snopki w zamian za lepsze traktowanie.

Następnie w trakcie obchodu pomieszczenia rozmówił się ze znajdującym się tu malarzem, który starał się uwiecznić na płótnie wesołego grzybka jednak znikały one za szybko by udało mu się go namalować. Poprosił Jessego by z przygotowanych przez niego materiałów zbudował mu atrapę grzybka, którego będzie mógł spokojnie namalować – na co ten przystał spełniając jeg prośbę.

Nawiązał także rozmowę z Brickiem który to został tu zesłany przez Admina ponieważ nie mówił normalnie lecz prowadził narrację zarówno swoich poczynań jak i otoczenia. Od niego dowiedział się o istnieniu tajemniczego “Więźnia X” – mistrzyni ucieczek, więzionej gdzieś w dolnej partii budowli.

Po rozmowie z OxBloodem Jesse wzbogacił się o 2 snopki pszenicy tak więc miał już wszystkie składniki do stworzenia ciastka dla Radara. Niestety inny więzień zauważył ten fakt. Ponieważ i on był niezmiernie głodny, wyciągnął broń w postaci drewnianego miecza próbując wymusić na Jesse’m by ten oddał mu surowce. Jesse wytrącił przeciwnikowi broń z ręki.

Wtedy też do pomieszczenia wszedł Warden wraz z golemem. Zauważył kontrabandę w postaci miecza i zapytał kto jest jego właścicielem. Jesse nie zdradził więźnia wyśmiewając, iż drewnianą broń nie jest bronią. Więzień słysząc to nieopatrznie przyznał się za co naczelnik skazał go na przeniesienie na niższy poziom do Kopalni Zombie.

Jesse zastanawiał się w jaki sposób znajdując się w bieżącej sytuacji może zyskać przewagę i awansować w więziennej hierarchii. Postanowił wykazać się i poszukać kontrabandy w celi zajmowanej przez OxBlooda. Znalazł tam ukryte drzwi oraz ukryte za obrazem przyciski, których właściwa kombinacja otwierała tajemne drzwi.

W ukrytym pomieszczeniu znalazł “muchomoro-krowę” niestety po chwili pojawił się tu także jej właściciel. OxBlood był zły na Jessego, że ten odkrył jego sekret i pozostawił otwarte drzwi przez co inni mogli to zauważyć. Kazał mu się wynosić z jego celi.

W tej samej chwili na miejscu pojawił się Warden, który był bardzo zadowolony z powodu odkrycia przez Jessego ukrytego pomieszczenia. Polecił mu ściąć grzyby rosnące na krowie ten jednak odmówił przeciwstawiając się naczelnikowi. Ten rozsierdzony tą sytuacją zegradował Jessego do roli więźnia i wraz z resztą przyjaciół zesłał do Kopalni Zombie.

 


YOUTUBE:


PEŁNA SERIA (wszystkie odcinki – playlista):