S01E06 = MINECRAFT STORY MODE – SEASON TWO == SEKRETY PODWODNEJ ŚWIĄTYNI + POTYCZKA Z ADMINEM

Nasi przyjaciele w poszukiwaniu bloku struktur dotarli do podwodnej świątyni gdzie po pokonaniu przeciwników i zagadek dotarli finalnie do bloku struktur. Co dalej? O tym za chwilę…


Potyczka z adminem

Potyczka z adminem

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/minecraft_story_mode_season_two
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/639170/Minecraft_Story_Mode__Season_Two/


YOUTUBE:


 

WPROWADZENIE:

Artykuł wprowadzający znajduje się tutaj: https://hakimodo.pl/2017/08/23/minecraft-story-mode-season-two-s02e01-pierwszy-odcinek-z-lektorem-wyladowal/


EPIZOD 1, ODCINEK 6:

Nasi przyjaciele dotarli do podwodnej świątyni. Gdy tylko dostali się do wnętrza woda została wypompowana i mogli już zdjąć niewygodne hełmy umożliwiające oddychanie pod wodą. Następnie udali się do jej wnętrza mijając po drodze ogromne statuy, które złowrogo na nich spoglądali.
Gdy przeszli do następnej komnaty drzwi za nimi zatrzasnęły się a oni musieli zauważyli, że w pomieszczeniu wbrew logice znajdują się dwa oddzielne bloki wodne w których pływali strażnicy i rzecz jasna nie było łatwo pomiędzy nimi przejść. Przyjaciele zauważyli, iż nieopodal stanowisk strażników leży skład gąbek, które doskonale wchłaniają wodę. Uradzili zatem, że Jesse przejmie na siebie rolę przynęty i przebiegnie przez pomieszczenie unikając strzałów przeciwników oraz odwracając ich uwagę. W tym czasie Petra oraz Jack użyją gąbek by zebrać wodę a następnie zneutralizują wrogów. Tu jednak nie wszystko poszło po ich myśli. Petrze udało się zabić wroga lecz Jack wpadł w apatię widząc pozostałości ekwipunku swojego przyjaciela, który zginął w tym miejscu w czasie jednej z wcześniejszych wypraw. Na pomoc rzucił się Jesse któremu udalo się wyeliminować przeciwnika. Po ustaniu zagrożenia bohaterowie zaczęli się zastanawiać w jaki sposób sprostać wyzwaniu i opuścić pomieszczenie. Jednocześnie z umieszczonych przy suficie klatek odezwał się głos jakiejś postaci, która prosiła o uwolnienie jej. Rozwiazaniem zagadki okazało się wytworzenie na znajdującym się w pomieszczeniu stole do enchantingu lamp prizmarinu oraz dokończenie schematu widniejącego na jednej ze ścian. Otworzyły się następne drzwi. To uwolniło z klatki pod sufitem Vos-a, przyjaciela Jacka z poprzednich wypraw.

Finalnie trafili do wielkiego pomieszczenia gdzie na jednej ze ścian odczytali historię tyczącą się Admina, stworzyciela ich świata. Jak brzmiała legenda opuścił on ten świat i powróci doń gdy pojawi się przeciwnik mogący stawić mu czoła. Dalej przyjaciele napotkali blok struktur przedstawiony w dwóch postaciach – blok budowniczego oraz blok wojownika. Jesse wybrał tą drugą opcję. W tym czasie do wnętrza wtargnęły dziwne stwory które ruszyły w kierunku grupy. Jesse używając bloku struktur zbudował zaporę jednak przeciwnikom udało się przez nią przedrzeć – musieli więc stoczyć walkę. Wtedy też jedna ze spotkanych na samym początku statuł zniszczyła jedną ze ścian po czym wtargnęła do środka, zalewając przy okazji pomieszczenie wodą. Od razu przystąpiła do ataku próbując zgładzić Jessego któremu udało się uniknąć śmierci. Przyjaciele wykorzystując wodę wodospadu wydostali się z pomieszczenia pozostawiając w nim groźną postać.

Następnie udali się do miejsca gdzie znajdował się Heckamouth i po wyeliminowaniu creeperów zamknęli przejście do innego świata zabudowując je przy pomocy bloku struktur blokami prizmarine.

Kolejny przystanek to powrót do wioski. W Beacontown trwał właśnie w najlepsze Dzień Założyciela i cała osada cieszyła się świętem. Radość nie trwała jednak długo. Po krótkim czasie ziemia zaczęła drżeć a nad murami miasta górowała postać, którą pozostawili wcześniej w głębinach podwodnej świątyni.

 

Kolejny odcinek pojawi się po uzbieraniu 100 kciuków.
(pojawi się także i bez uzbierania tej ilości – ale w moim „zwykłym” tempie bez forsowania prac w tym kierunku).

Jeśli chcesz pomóc w tłumaczeniu (co przyśpieszy prace), zobacz wpis tutaj: https://hakimodo.pl/2017/10/03/odcinki-do-msm2-czy-moga-pojawiac-sie-szybciej-tak-istnieje-taka-opcja/


 

PEŁNA SERIA (wszystkie odcinki – playlista):