[POMOC] MIRILLIS ACTION nagrywa w innej rozdzielczości niż powinien

Pytanie zadane mi przez jedną z osób w komentarzu:

(…) gdy gram w Minecraft mam normalnie po 1000 fps, gdy włączam nagrywanie z takimi ustawieniami (ACTION!) to spada mi do 300 lecz nagrany film jest w 30 FPS i w 850×480, nagrywam na fullscreenie na monitorze 1920×1080. Pozatym gdy ustawiam AVI i tak nagrywa mi w MP4 :/

(…)

 

Witam,

Otóż gdy gram w Minecraft mam normalnie po 1000 fps, gdy włączam nagrywanie z takimi ustawieniami (ACTION!) to spada mi do 300 lecz nagrany film jest w 30 FPS i w 850×480, nagrywam na fullscreenie na monitorze 1920×1080. Pozatym gdy ustawiam AVI i tak nagrywa mi w MP4 :/

Proszę o pomoc.

http://forum.cdaction.pl/topic/287381-problem-z-mirillis-action/#comment-4305102

 

 

Odpowiedź:

Zapewne dzieje się tak gdyż tryb “pada do gier” powoduje nagrywanie ekranu z gry (DirectX) w rozmiarze video w jakim pokazuje go okno gry. Jeśli w Minecrafcie nie ustawimy innego niż zdefiniowane, dostaniemy ustawienie standardowe. Należałoby włączyć skalowanie ekranu w preferencjach gry:

Minecraft - preferencje

 

Nagrywanie do AVI a wynik w MP4? Wyjaśnieniem może być funkcja eksportu do YouTube – nagranie powinno powstać jako AVI i nie przychodzi mi obecnie nic na myśl dlaczego tak miałoby się dziać (sam kiedyś nagrywałem do AVI i nagrywało się bez problemu do AVI).

 

MP4 jest praktyczniejszy w obróbce (choć traci nieco na jakości względem AVI) ponieważ zajmuje kilkukrotnie mniej miejsca. AVI generuje olbrzymie pliki. Ponadto tryb MP4 wspiera kodowanie za pomocą karty NVidii (NVENC) lub procesora rodziny Intel ze sprzętowym encoderem (Intel Quick Sync) – co odciąża procesor przy kodowaniu materiału (powodując utratę max kilku klatek na sekundę).

Dodatkowo zapis tak dużych plików wymaga szybszego dysku twardego (preferowany dysk SSD) co może być wąskim gardłem dla systemu.

Mniejsze pliki (MP4) łatwiej jest przetwarzać i przede wszystkim nie będą ważyć po kilkanaście czy kilkadziesiąt gigabajtów a utrata jakości w większości przypadków jest prawie niezauważalna.