R250 = GEOJELLY = Recenzja polskiej, zręcznościowej platformówki

Polska zręcznościówka wymagająca precyzji… i cierpliwości.

 

 

=== NIECO O GRZE ===

 • STEAM = https://store.steampowered.com/app/2208040/GeoJelly/?curator_clanid=31951226
 • Data wydania = 1 czerwca 2023
 • Producent = Source Byte Sp. z o.o.
 • Wydawca = Source Byte Sp. z o.o.
 • Gatunek = Wczesny dostęp, Strategiczne, Klimatyczne, Rytmiczne, Familijne, Fizyka, Łamigłówki platformowe, Platformowe, Bogate uniwersum, Kreskówka, Urocze, Rekreacyjne, Bieganie, Przygodowe, Akcja, Przygodowe akcji, 2D, Platformowe 2D, Minimalistyczne, Kolorowe
 • Recenzje użytkowników = BRAK
 • Multiplayer =  BRAK
 • Polska wersja językowa = BRAK
 • Regularna cena = 23 PLN
 • Wsparcie dla pada = JEST!
 • Gdzie kupić najtaniej? = https://gg.deals/game/geojelly/

 

GeoJelly” to gra logiczno-platformowa polskiego autorstwa w której gracz ma za zadanie przebyć ponad 50 leveli o rosnącym poziomie trudności. Dzieło Source Byte na Steam zostało wydane 1 czerwca 2023 roku.

Tytuł posiada wyjątkowo minimalistyczną oprawę graficzną oraz szczątkowe udźwiękowienie – usłyszymy zaledwie kilka odgłosów przy wykonywaniu akcji pokroju skoku przez naszego bohatera. Nieco lepiej jest z tłem muzycznym – w tle przygrywa nam miarowa muzyka.

Zadaniem gracza jest sterowanie żelkiem, i doprowadzenie go do wyjścia na na każdym poziomie. Poruszanie się jest możliwe tylko w lewo lub prawo za pomocą skoków. Im dłużej przytrzymany przycisk z tym większą mocą nasz bohater wyskoczy w danym kierunku.

Wysoki poziom trudności wynika z tego, iż każdy kontakt z kolcami czy też innym śmiercionośnym elementem wystroju planszy powoduje natychmiastową śmierć i konieczność rozpoczęcia poziomu od nowa. Ilość prób jest nieograniczona zatem trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować aż w końcu uda się go przebyć. Brak mapy znacząco utrudnia rozgrywkę ponieważ czasami trzeba skakać w ciemno nie znając rozkładu danego poziomu.

Gra podzielona jest na kilka grup poziomów i wraz z postępem pojawiają się na nich nowe mechaniki: poruszające się platformy, bumpery odbijające naszą postać w zadanym kierunku, ściany przepuszczające nas jedynie w zadanym kierunku, natychmiastowo uśmiercające nas kolce lub ostrza piły tarczowej bądź strzelające co chwilę działka na pociski których można się władować…

W trakcie przeprawy napotkać będziemy ikonki diamentów i choć ich zbieranie nie jest obowiązkowe to jednak musimy zebrać pewną ich liczbę by móc odblokować kolejne poziomy gry. Jeśli nie mamy ich wystarczająco dużo – trzeb będzie spróbować raz jeszcze przebyć jeden z wcześniejszych poziomów by przejść go lepiej i zebrać większą ilość diamentów.


 

OCENA: POZYTYWNA = 4/10

Gra ma wyjątkowo proste zasady lecz jednocześnie stanowi duże wyzwanie że względu na wyśrubowany poziom trudności. Zawiera 50 różnorodnych poziomów do pokonania czekających na wyjątkowo cierpliwych i upartych w dążeniu do celu graczy.

 


Screeny: