R226 = UNDERLAND = Prosta gra logiczna na max 2h?

Prosta i niewymagająca gra logiczna na 2h? Underland!

RECENZJA YOUTUBE:


=== NIECO O GRZE ===

 • STEAM = https://store.steampowered.com/app/1528050/Underland/?curator_clanid=31951226
 • Data wydania = 5 lutego 2021
 • Producent = Minicactus Games
 • Wydawca =Minicactus Games
 • Gatunek = Dungeon crawler, Destrukcja, Lemingi, Eksploracja, Pikselowa grafika, Łamigłówki platformowe, Symulatory, Fizyka, Edytor poziomów, Taktyczne, Niezależne, Klimatyczne, Wskaż i kliknij, Górnictwo, Logiczne, Łamigłówki, Strategiczne, 2D, Budowanie, Jednoosobowe
 • Recenzje użytkowników = Bardzo pozytywne (90)
 • Multiplayer =  BRAK
 • Polska wersja językowa = BRAK
 • Regularna cena = 7 PLN
 • Wsparcie dla pada = BRAK
 • Gdzie kupić najtaniej? = https://gg.deals/game/underground/

Underland, dzieło studia Minicactus Games to prosta gra logiczna w której gracz ma do przebycia 30 poziomów rozwiązując proste zagadki logiczne.

Gra cechuje się wyjątkowo prostą pikselową oprawą graficzną przypominającą tą znaną z komputerów 8-bitowych. Zdarzenia dźwiękowe w grze są bardzo skąpe i ograniczają się jedynie do kliknięć i warkotu silnika czy też działania używanego mechanizmu. Muzyka dostępna jest jedynie na ekranie startowym, w czasie gry towarzyszą nam efekty środowiskowe i nic ponadto. Strasznie skąpo!

Fabuła jest prosta i sprowadza się do wyświetlenia jednego ekranu: astronauci wysłani celem poszukiwań planety zdatnej do zamieszkania powrócili z pustymi rękoma. Jak się okazało powierzchnia Ziemi nie jest już zdolna do utrzymania życia i wszyscy przenieśli się głęboko pod powierzchnię. Naszym zadaniem będzie się do nich przebić.

Zadaniem gracza będzie zatem pomoc grupie technicznej by móc przedostać się w głąb planety. Każdy poziom to jeden ekran na którym mieszczą się wszystkie funkcjonalności. Musimy przeprowadzić jednego bądź niekiedy dwóch techników do windy, pozwalającej opuścić poziom. Do nas należeć będzie opracowania metody działania przy czym praktycznie zawsze rozwiązanie jest intuicyjne i jest ono jedno choć dopuszcza lekką inwencję ze strony gracza.

Sterujemy tu jednym z dostępnych elementów po prostu na nim klikając. Chcesz przesunąć technika – klikasz i poruszasz się. Chcesz dokonać przewiertu używając koparki – klikasz na niej i poruszasz nią. Nie można sterować dwoma obiektami jednocześnie więc niekiedy jest to kolejny mały problem do rozwiązania. Gdy pojawia się jakaś zależność nie do przeskoczenia, np. przesunięcie wirującej koparki by nie dotknąć mechanika czy też latającej platformy ze stojącym na niej człowiekiem gdyż ten się nie przemieszcza i w takim przypadku spadnie wtedy też trzeba będzie zastanowić się nad tym jak to skutecznie opędzić.

Nasi pracownicy nim dotrą do windy pozwalającej bezpiecznie opuścić poziom mogą zginąć na kilka różnych sposobów: porażeni kwasem, rozerwani przez zetknięcie z wirującymi ostrzami koparki czy też stojąc nazbyt blisko materiałów wybuchowych w chwili ich eksplozji. W takim wypadku pozostaje zrestartować level i spróbować jeszcze raz pokonać ten poziom, być może używając innego rozwiązania. Nie ma limitu podejść, można próbować do woli.


OCENA: POZYTYWNA = 4/10

Tytuł jest jest jak najbardziej grywalny jednak jest bardzo ubogi w treści. Większość poziomów jest dosyć prosta i na właściwe rozwiązanie można wpaść nieomal natychmiast. Na 30 dostępnych poziomów trafiło się bodaj ze dwa, które sprawiły mi większą trudność. Gra jest też dosyć tania i często pojawia się na wyprzedażach więc jeśli cię zainteresuje możesz spokojnie odczekać na okazję cenową.


Screeny: