R163 = DYSMANTLE = Recenzja ciekawego połączenia survivala, zręcznościówki i eksploracji

Przez świat przeszła zagłada. Zapasy się skończyły – czas wyjść z bunkra i poszukać ratunku…

RECENZJA YOUTUBE:


 

=== NIECO O GRZE ===

Dosyć ciekawy tytuł w którym powiązany mamy survival, zręcznościówkę, nieco eksploracji i craftingu. Rozległa mapa i dużo rzeczy do zbierania i rozwałki. Zapraszam do obejrzenia recenzji powyżej!

 • STEAM = https://store.steampowered.com/app/846770/DYSMANTLE/?curator_clanid=31951226
 • Data wydania = 6 listopada 2020
 • Producent 10 Tons Ltd
 • Wydawca = 10 Tons Ltd
 • Gatunek = Wczesny dostęp, Survival, Otwarty świat, RPG, Przygodowe, Wytwarzanie, Akcja, Budowanie bazy, Eksploracja, Destrukcja, Zombie, Dystopijne, Niezależne, Rybołówstwo, Polowanie, Widok z góry, Piaskownica, Rolnictwo, Symulatory, Łupy
 • Recenzje użytkowników = Bardzo pozytywne (1618)
 • Multiplayer =  BRAK
 • Polska wersja językowa = BRAK
 • Regularna cena = 72 PLN
 • Wsparcie dla pada = JEST!
 • Gdzie kupić najtaniej? = https://gg.deals/game/dysmantle/

 

OCENA: POZYTYWNA = 8/10

Bardzo fajna i dosyć rozbudowana gra. Co prawda nie jest jeszcze ukończona i znajduje się w stanie gry wczesnego dostępu (Early Access) jednak już teraz zapewnia multum rozrywki więc sądzę, że z czasem zyska dosyć dużą popularność. Warto także autorom dać kredyt zauwafania ponieważ patrząc na to jak wyglądały ich poprzednie produkcje oraz wysokie oceny graczy – nie ma wątpliwości, że i ten tytuł zostanie dokładnie wypolerowany i będzie się błyszczeć miodnością gameplayu.

Trzeba się w niej jednak przygotować do tego, że jest tu zawarte nieco grindowania naszej postaci i trzeba będzie nieco poszukać i zbierać przedmiotów by móc ją wzmocnić i ulepszyć posiadany sprzęt co pozwoli stanąć w szranki z coraz mocniejszymi przeciwnikami.

Gra jest naprawdę ciekawa z dużą dozą przyjemności płynącej z rozgrywki. Trudność gry jest w miarę wyważona i jeśli gracz uważa na to co robi czy też pójdzie w kierunku wzmocnienia swojej postaci znajdując np. ulepszenia ilości HP – to dzięki temu bez problemu może podejść do mocniejszych przeciwników i będzie łatwiej ich ubić. Niestety wiąże się to z poszukiwaniami i koniecznością przetrząśnięcia dużej ilości budynków w okolicy. Niektóre szafki / skrytki skrywają przepisy jednak trzeba się nieco namęczyć by je znaleźć.

Mapa na której toczy się rozgrywka jest dosyć rozległa i zapewnia teren do zwiedzania i poszukiwania na wiele wiele godzin. Dużo miejsc do przeszukania i sprawdzenia, przedmiotów do odszukania, nieco zagadek logicznych do rozwiązania i wrogów do ubicia. Streszczając: dużo treści i zabawa na dłużej.

Z rzeczy, które mi się nie za bardzo podobały (ale które można przeboleć) to z pewnością praca kamery – co prawda można nią obracać i pochylać/podnosić – ale niestety działa to trochę topornie i gdy dokonujemy demontażu rzeczy umieszczonych w jakimś budynku przydałoby się pokazywać przynajmniej obraz kształtu przedmiotów ukrytych za ścianą.

Polecam, bardzo fajna gra!

 

 


Screeny: