R162 = SPACE BATTLECRUISER recenzja = Kosmiczne bitwy dla osób z zacięciem taktycznym!

Dosyć wymagający ale jednocześnie dający nieco satysfakcji tytuł w którym przejmujemy ster kosmicznego krążownika a naszym zdaniem jest pokonanie wrogich sił.

 

RECENZJA YOUTUBE:


 

=== NIECO O GRZE ===

Tytuł autorstwa Less Describable Games choć wydany w 2018 roku – nadal pozostaje mało znany szerszemu gronu graczy, ale dosyć interesujący i raczej niedoceniany.. Jesteśmy tutaj dowódcą kosmicznego krążownika i naszym zadaniem jest zniszczyć placówkę główną przeciwnika. Zbieranie waluty w grze, trochę grindu w ulepszaniu statku oraz znalezionych broni oraz walka z nieprzebranymi zastępami wrogów. Jeśli lubisz ciężkie starcia – to ta pozycja może ci się spodobać 😉

 


 

OCENA: POZYTYWNA = 8/10

Gra, która choć nie wyglądała przy pierwszym podejściu na jakiś wysoce grywalny tytuł – to jednak po załapaniu zasad dosyć szybko przypadła mi do gustu. Rozgrywka jest dosyć trudna a grind postawiony dosyć wysoko – ale wskutek tego stanowi jednocześnie wyzwanie, któremu starasz się podołać.

Początki naszej podróży są dosyć ciężkie – siła rażenia przeciwników jest dosyć duża a nasz kadłub dosyć podatny na uszkodzenia. Trzeba kombinować w jaki sposób optymalnie podejść do statków wroga tak by przyjąć jego ostrzał na dosyć krótko działające pole siłowe robiące za tarczę. Jednocześnie trzeba też władować w niego cały zasób posiadanej siły ognia by jak najszybciej go wyeliminować. Problemem na starcie jest niska ilość zadawanych obrażeń więc przed nami długa ścieżka zbierania waluty gry i zastanawiania się na co wydać tak ciężko zebrane środki. Zainwestować w czas życia tarczy, zwiększyć HP statku, moc broni czy też może lepszym rozwiązaniem jest zakupić nowe uzbrojenie?

Wymagający tytuł, który postawi nasze zdolności planowania pod ścianą w zetknięciu z mocniejszymi od nas przeciwnikami i sprawi, że frajdą będzie obserwować kulę ognia po zniszczeniu kolejnego wrogiego okrętu. Wieżyczki naszych dział obracają się dosyć wolno a zatem obserwacja pola bitwy i ustawianie burty statku i przyjmowanie odpowiedniego azymutu względem nacierających przeciwników będzie mieć istotne znaczenie. Mnie gra się bardzo spodobała i skończyłem ją ciągiem w kilka dni – ale nie spodoba się każdemu (głównie z powodu powolnego grindu).

Warto jednak tej grze dać szansę jeśli jesteś zapalonym taktykiem i lubisz starcia w których podejmowane na bieżąco decyzje mają znaczenie. Tu trzeba kombinować i stale oceniać zastaną sytuację – wybierać cel do zniszczenia, atakować z doskoku aktywnie wykorzystując obronne pole siłowe – niszczyć kolejnych przeciwników i tak krok za krokiem powoli odbierać wrogom kolejne sektory by ich osłabić na tyle by dało się ich pokonać. Polecam!


Screeny: