R157 = MICROTOWN = Recenzja mikro-miasteczka

Dosyć przyjemna (choć jeszcze nieukończona) mała gra.

RECENZJA YOUTUBE:


 

=== NIECO O GRZE ===

Jest to gra autorstwa Snowy Ash Games i na Steam pojawiła się 30 sierpnia 2019 roku. Jest to gra Early Access i na chwilę obecną powiem krótko: odradzam zakup! Gra nie jest crapem ale na chwilę obecną nie jest jeszcze ukończona i ma w sobie dosyć mało treści a autor żąda za nią 30 pln za coś, co zdołasz ukończyć w mniej niż 3 godziny.

 • STEAM = https://store.steampowered.com/app/931270/MicroTown/?curator_clanid=31951226
 • Data wydania = 30 sierpnia 2019
 • Producent = Snowy Ash Games
 • Wydawca = Snowy Ash Games
 • Gatunek = Budowanie miasta, Symulator kolonizacji, Budowanie bazy, Zarządzanie zasobami, Średniowieczne, Piaskownica, Zarządzanie, Strategiczne, Gospodarka, Niezależne, Relaksujące, Pikselowa grafika, Widok z góry, 2D, Generacja proceduralna, Sześciokątna siatka, Natura, Retro, Jednoosobowe, Wczesny dostęp
 • Recenzje użytkowników = Bardzo Pozytywne (280)
 • Multiplayer =  BRAK
 • Polska wersja językowa = BRAK
 • Regularna cena = 29 PLN
 • Wsparcie dla pada = BRAK
 • Gdzie kupić najtaniej? = https://gg.deals/game/microtown/

=== ROZGRYWKA ===

Jest to gra o budowaniu. Naszym zadaniem jest rozbudować się i finalnie zbudować pomnik czy też postument, co na chwilę obecną kończy rozgrywkę. Na chwilę obecną w grze nie ma żadnych przeciwników, nie ma jakichkolwiek zagrożeń i tak naprawdę ścigamy się ze sobą i dbamy o to by nasza kolonia nie upadła.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną to jest to czysta pikseloza przypominająca grafikę 8-bit ale wystarcza do tego byśmy czasami mogli spojrzeć jak wygląda praca przy jakichś obiektach, jak rośnie mam zboże czy też jak pracują budynki. Animacje są wykonane dosyć starannie i widać przemieszczających się naszych mieszkańców i okolicę tętniącą życiem. Jeśli chodzi o warstwę dźwiękową to w zależności od tego gdzie się przesuniemy, to słyszeń będziemy dźwięki wydobywające się z budynków widocznych na ekranie. Za ścieżkę muzyczną robi prawdopodobnie jeden utwór jednak nie jest nużący i szczerze powiedziawszy nie zauważyłem nawet, że istnieje…


OCENA: NEGATYWNA = 5/10

Ocena negatywna w zasadzie tylko z uwagi na nieukończoną jeszcze na chwilę obecną grę. Z czasem może być ona dosyć ciekawą pozycją – ale jeszcze nie teraz. Obecnie brakuje tu treści więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać minimum pół roku – rok.

Poziom ukończenia gry jest jeszcze nazbyt niski. Gra za 30zł starcza na mniej niż 3h. Co prawda mamy tu generowane losowo plansze więc każda wyprawa jest inna ale nadal brakuje tu czegoś do interakcji. Obecnie nie mamy tu żadnych wyzwań i misji do realizacji choć autor sukcesywnie coś dodaje i widać, iż nad nią pracuje. Być może z czasem rozgrywka będzie stanowić wyzwanie lecz obecnie z tym co jest na pokładzie jest to dosyć nudny sandbox. Ale ja bym jeszcze tego tytułu nie skreślał – może z niego urodzić się coś ciekawego!

 


Screeny: