R158 = BONKIES == Recenzja zabawnej gry o współpracy!

Bardzo przyjemna gra o układaniu klocków – i wręcz wciągająca przy grze z kolegami!

 

RECENZJA YOUTUBE:


 

=== NIECO O GRZE ===

Czas zająć się recenzją gry Bonkies autorstwa norweskiego Studio Gaunlet wydawcą którego jest polska firma Crunchink Coalas. Sama gra miała premierę na Steam 29 stycznia 2021 roku ale jej rozwój trwa już od roku 2018. Dopiero teraz światło dzienne ujrzała pełna wersja gry.

 

 • STEAM = https://store.steampowered.com/app/889260/Bonkies/?curator_clanid=31951226
 • Data wydania = 29 stycznia 2021
 • Producent = Studio Gauntlet
 • Wydawca =  Crunching Koalas
 • Gatunek = Budowanie, Towarzyskie, Kooperacja, Zabawne, Jednoosobowe, Kolorowe, Imprezowe, Urocze, Rekreacyjne, Lokalna kooperacja, Łamigłówki, Kreskówkowe, Science fiction, Nauka, Kosmos, Lokalny tryb wieloosobowy, Fizyka, Kreskówka, Memy, Kontroler, Studio Gauntlet, Crunching Koalas, bonkies pl, bonkies steam pl, bonkies recenzja pl, bonkies review pl, bonkies game, bonkies
 • Recenzje użytkowników = Pozytywne (14)
 • Multiplayer =  JEST! (Lokalny / Remote Play Together)
 • Polska wersja językowa = JEST!
 • Regularna cena = 50 PLN
 • Wsparcie dla pada = BRAK
 • Gdzie kupić najtaniej? = https://gg.deals/game/bonkies/

 

 

=== ROZGRYWKA ===

W grze dowodzimy małpim zespołem i naszym zadaniem jest kolonizacja układu słonecznego i gra polega na wykonywaniu kolejnych misji na konkretnych planetach przy czym ich stopień trudności powoli rośnie. Jeśli zrealizujemy odpowiednią ilość misji na danej planecie otworzy się możliwość przejścia na kolejną a tam czekać będa na nas kolejne misje.

Gra jest dosyć fajnie wykonana i to zarówno pod względem wizualnym jak i też dźwiękowym. Prócz dźwięków akcji w grze w tle gra dosyć ciekawa muzyczka, która wpada w ucho. Sama tytuł jest natomiast okraszony dosyć dużą grywalnością.

Sama rozgrywka polega na tym, że musimy ułożyć dostarczone nam elementy w oznaczonym obrysie konstrukcji i do jego wnętrza musimy przenosić stopniowo dostarczane nam klocki. Po ich ułożeniu stworzona przez nas budowla musi przez trzy sekundy utrzymać stabilność i nie zawalić się. Czasami niektóre levele mają nawet drugi czy trzeci poziom, który polega na rozbudowaniu tej figury którą już mamy o kolejne elementy i tu zaczyna się cały problem. Musimy zmagać się z jej stabilnością by to wszystko się nie rozpadło a przy grze w kilka osób jest wiele zabawy i frajdy ponieważ co jakiś czas ktoś zrobi jakąś głupotę i to skutkuje tym, że albo się ta konstrukcja rozsypuje albo też niektóre elementy trzeba ponownie dokładać.

Gra posiada dużą grywalność w trybie kooperacji z innymi osobami. Jest on prowadzony w lokalnym multiplayerze bądź też poprzez funkcję Remote Play Together. Wystarczy jedna kopia gry by wspólnie grać maksimum w 4 osoby. Gra prócz możliwości gry rozgrywki wieloosobowej posiada także możliwość gry samemu choć pełnię zabawy zapewni rozgrywka wraz ze znajomymi.

Tytuł jest niezwykle grywalny a zasady są dosyć proste jak i też sposób sterowania. Cały czasu panuje tu komedia błędów i pomyłek ponieważ dosyć ciężko jest zapanować nad postaciami i niejednokrotnie zrobimy coś nieco innego niż planowaliśmy a efekt będzie można łatwo zauważyć.

Rozgrywka zarówno w trybie solo jak i też kooperacji jest dosyć prosta. Zadaniem gracza jest zbudować z powierzonych mu elementów jakiś kształt, wykorzystując wszystkie klocki i jednocześnie mieszcząc się zarówno w obrysie kształtu jak i też limicie czasowym. Kolejne klocki w miarę ich kładania wyjeżdżają z podajników umieszczonych po lewej i prawej stronie ekranu a naszym zadaniem będzie przetransportowanie ich na miejsce i delikatne ułożenie by zachować odpowiedni balans i nie naruszyć już istniejącej konstrukcji oraz nie zrzucić już ułożonych klocków ponieważ to skutkować będzie rozpoczęciem całej zabawy od początku.


OCENA: POZYTYWNA = 8/10

Tytuł o wyjątkowej grywalności – zapraszam do obejrzenia recenzji jeśli chcesz dowiedzieć się więcej 😉

 


Screeny:

No Images found.