STEAM TRADE MATCHER – Proste kompletowanie odznak (poszukiwanie brakujących kart)

Czy dane ci było zetknąć się z sytuacją gdy masz kilkadziesiąt kart i dosłownie jednej brakuje by wytworzyć odznakę? Teraz nie jest to problem – można w łatwy sposób wyszukać brakującą osobę za pomocą Steam Trade Matcher!

 

STEAM TRADE MATCHER – http://steamtradematcher.com/ to serwis za pomocą którego w łatwy sposób możesz ukończyć odznakę w przypadku braku jednej czy też kilku kart.

 

UWAGA: Serwis może nie działać poprawnie w przypadku niektórych przeglądarek a także w przypadku używania programów blokujących reklamy (adblock / ublock). Proponuję je wyłączyć na czas handlu.

 

Snap003224

Zasada działania serwisu jest bardzo prosta – po zalogowaniu się pobiera on listę kart z naszego profilu i zestawia brakujące nam karty ze stanem posiadania innych użytkowników po czym wyświetla wyniki. Możemy je następnie przejrzeć i zaproponować handel jednej z tych osób.

Weź pod uwagę, iż serwis służy wymianie w zakersie uzupełnienia (skompletowania) pełnego zestawu kart. Jeśli dla przykładu zestaw liczy 5 kart a my posiadamy cztery i brakuje nam tylko tej jednej – to tego w tym wypadku nie uczynimy. Jeśli natomiast mamy cztery różne i jedna z nich się powtarza (duplikat) – to serwis pozwoli nam znaleźć osobę, która posiada brakującą nam ostatnia kartę do kompletu i która poszukuje tej karty, którą posiadamy zduplikowaną.

 

Snap003225

Serwis umożliwia także konfigurację sposobu przeszukiwania tych zasobów:

  • możemy zdefiniować sposób poszukiwania – np. jedynie osoby które są naszymi przyjaciółmi bądź też zarejestrowani użytkownicy serwisu (lub obie opcje naraz)
  • sposób kompletowania kart – czy zbieramy dla przykładu tylko odznaki poziomu pierwszego, maksymalny poziom odznaki (5-ty), czy też podbijamy odznakę bez końca.

 

Po przeskanowaniu naszego ekwipunku oraz dostępnego wykazu tego, co jest w serwisie pokaże nam się podobne zestawienie do tego powyżej.

  1. Są to wszystkie karty do danego zestawu, które my posiadamy
  2. Tu widzimy karty, które może wymienić druga strona
  3. Posiadamy cztery egzemplarze tej karty (więc np. trzy możemy oddać)
  4. Druga strona posiada 8 sztuk interesującej nas karty

Co to oznacza? My mamy na wymianę 4 karty poszukiwane przez drugą osobę. Ona zaś posiada 2 karty, które nam przydadzą się do skompletowania zestawu. W przypadku podjęcia z nią handlu przekażemy jej jakieś (dowolne) 2 karty z tych wyświetlonych po naszej stronie zaś od niego weźmiemy dwie (tą z zielonym i czerwonym odcieniem tła) co pozwoli nam skompletować jedną talię kart.

 

Snap003223

Po zdecydowaniu z kim chcemy przeprowadzić handel wystarczy kliknąć na link (Offer a trade to xxxx) i zostaniemy przeniesieni do ekranu definicji wymiany handlowej z tą osobą. I tu mała porada – w mojej przeglądarce kliknięcie nie działa (być może przez adblocka) ale działa kliknięcie prawym na linku, skopiowanie go i otworzenie jako oddzielna strona. Po tym zostaniemy przeniesieni do strony steam (wymiana) gdzie możemy sfinalizować wymianę.

 

Całość wymiany można zautomatyzować (by nie trzeba było tracić czasu i ręcznie wybierać kart) za pomocą zainstalowanych skryptów. Instalacja skryptów oraz ich obsługa jest pokazana na drugim z filmów.

By skrypt można było zainstalować potrzebujesz najpierw dograć do swojej przeglądarki odpowiednie rozszerzenie (Grease Monkey lub TamperMonkey).

Sam skrypt można pobrać ze strony steamtradematchera.

 

 

PORADY:

  • Staraj się wybierać do handlu “boty” ponieważ są to automaty nastawione do handlu a tym samym całość powinna przebiec dosyć szybko
  • Nie każda transakcja z botami jest akceptowana (niektóre są odrzucane)
  • Staraj się nie tworzyć więcej niż jednej oferty na jedną kartę (nigdy nie wiesz kiedy zostanie ona zaakceptowana a tym samym możesz wskutek tych dwóch wymian pozyskać 2 identyczne karty – tylko po co jeśli potrzebna nam tylko jedna?)

 


YOUTUBE: