SCREENCHEAT – gra w której cheatowanie to podstawa zwycięstwa!

Oto gra w której musisz oszukiwać by wygrać! Brzmi dziwnie? Ale tak już jest – trzeba podglądać ekran przeciwnika by ustalić jego położenie i móc go zlikwidować.

ScreencheatKeyArtLarge-2-medium

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/screencheat_global
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/301970/

 


 

=== WSTĘP ===

SCREENCHEAT to gra autorstwa studia “Samurai Punk”, wydana zaś przez “Surprise Attack” na Steam w dniu 2014-10-22. Gra jest nastawiona na rozgrywkę w trybie multiplayer i umożliwia rywalizację od 2 do ośmiu graczy na różnorodnych mapach z użyciem kilku dostępnych broni.


 

 

=== OPRAWA GRAFICZNA I DŹWIĘKOWA ===

Rozgrywka toczy się w trójwymiarowym środowisku i przypomina grę w trybie FPS. Najciekawsze jest to, że nie widzimy postaci przeciwników a jedynie efekty działania ich broni (wystrzały itp.). Dźwiękowo też niczego sobie.


 

 

=== ROZGRYWKA ===

W czasie potyczki ekran podzielony jest na kilka części a wszyscy gracze są niewidzialni. Każdy z nich prowadzi swoją postać w swoim okienku – ale widzi też ekran gry współgraczy. I tu zaczyna się prawdziwa zabawa ponieważ ich położenie musimy ustalić na podstawie tego co widzimy na ich ekranie gry. Trzeba ocenić położenie wroga i zaatakować go by go ubić (wystarczy jedno trafienie które zawsze zabija). Dodatkowo jeśli przeciwnik użył właśnie broni, widzimy przez chwilę jego położenie (na swoim ekranie). Nie można zatem strzelać bezmyślnie gdyż tym samym zdradzamy wrogom swoją pozycję i tym samym ułatwiamy im eliminację naszej postaci.

 

Rozgrywka może toczyć na jednej z dostępnych map (jest ich kilka) z których większość podzielona jest na różnokolorowe poziomy dla łatwiejszej orientacji na którym z nich znajduje się nasz przeciwnik. Tak więc dobre poznanie mapy to klucz do zwycięstwa – szybciej zidentyfikujemy położenie wroga i będziemy wiedzieć którędy tam najszybciej dotrzeć oraz z której strony zaatakować by zwiększyć szansę na zaskoczenie przeciwnika i jego eksterminację 😀 Prócz tego gra udostępnia kilka trybów rozgrywki co jeszcze urozmaica rozgrywkę.

 

Broń? Do dyspozycji graczy oddano kilka różnych typów broni o różnorodnej charakterystyce. Silnik samochodowy strzelający plazmą, wybuchowy miś, kartacz czy też zabawkowy konik z mieczem. Niektóre z nich są lepsze w ciasnych zaułkach, inne zaś pozwalają łatwiej trafić wroga z uwagi na rozmiar pocisków czy też zakres rażenia. Kilka z nich jest niebezpiecznych w użyciu dla samego właściciela i trzeba ostrożnie się z nimi obchodzić inaczej szybko zginiemy…

 

Rozgrywka jest bardzo wyjątkowo dynamiczna i nie ma tu chwili na to by się zatrzymać i podziwiać widoki… wszak wróg patrzy! Kluczem do zwycięstwa jest dobre poznanie map ponieważ dzięki temu nasza reakcja będzie szybsza.

 

OCENA:

Szczerze mogę polecić tą grę – mnie z dzieciakiem grało się wyśmienicie. Cała zabawa jest przednia gdy ciągle patrzysz gdzie też może znajdować się nasz przeciwnik – po czym zauważasz, że obok ciebie następuje trafienie – no tak… on był bardziej spostrzegawczy i wypalił pierwszy…