R243 = 12 LABOURS OF HERCULES IV: MOTHER NATURE = Grywalne klikadło choć bez aspiracji…

Proste klikadło bez większych wyzwań i polotu…

 

=== NIECO O GRZE ===


12 Labours of Hercules IV: Mother Nature autorstwa Jetdogs Studios zostało wydane na Steam w grudniu 2015 roku. Jest jedną z gier w dosyć licznej serii opisującej przygody tytułowego boga i jego przybocznych towarzyszy.

Wizualnie gra jest wykonana bardzo starannie i wygląda atrakcyjnie. Postaci są ładnie i dokładnie animowanea wykonywane przez nie czynności czy też akcje terenu także zostały wykonane ze starannością i dbałością o szczegóły. Warstwa dźwiękowa także jest zadbana i zarówno prace wykonywane przez naszych robotników jak i też rzeczy dziejące się w tle na planszy mają swoje udźwiękowienie więc łatwo jest zorientować się co dzieje się na ekranie. Przygrywająca nam muzyczka jest dosyć przyjemna i wpadająca w ucho. Przy dłuższej grze nie przeszkadza w rozgrywce.

Fabuła gry jest prosta: część bogów Olimu staje przeciw Herkulesowi starając się mu zaszkodzić. Naszym zadaniem będzie pokonać przeciwności narzucone przez przeciwników a następnie ich pokonać i ukarać.

W tym wydaniu całość rozgrywki toczy się na 60 poziomach. Każdy z nich jest odmienny od poprzedniego i naszym celem będzie inne zadanie. Wszystkie levele są jednak wysoce powtarzalne i każdorazowo sprowadzają się do udrożenienia drogi ucieczki z danego levelu przy czym by móc tego dokonać trzeba będzie jedną po drugiej usunąć przeszkadzającą nam przy tym przeszkodę poświęcając odpowiednią ilość surowców. I na tym w zasadzie polega cała ta zabawa: zdobadź odpowiednią ilość surowców, usuń przeszkodę by móc wytwarzać ich jeszcze więcej czy też móc pozyskać inny surowiec… i tak w kółko.


OCENA: NEUTRALNA = 3/10

Tytuł ani mnie nie porwał ani też nie zniesmaczył. Grywalny, lecz nudnawy i wielce powtarzalny.

Praktycznie każda gra z tej serii to identyczne zasady rozgrywki w których lekko zmieniają się jedynie plansze, to co musimy na nich wykonać i opowiedziana nam co kilka poziomów historia. Wszystko to jest bardzo powtarzalne i niezmienne i dosyć szybko nas znudzi. Bynajmniej jest ona jak najbardziej grywalna jednak po przejściu całej i przejrzeniu tego co oferują inne tytuły z tej serii nic nie nakłoni mnie do zakupu innej części. Dostajemy dokładnie to samo co w innej, oklepany i powtarzający się do bólu schemat.

Poziomy są tak stworzone by gracz się nie mógł zablokować wydając uzbierane surowce na odblokowanie kolejnych rzeczy – jedynie go to nieco spowolni przez co nie zdobędzie maksymalnej oceny czasowej. Mając jednak wiedzę o obecnej rozgrywce można podejść do danego poziomu raz jeszcze i tym razem wiedząc już jak co działa uzyskać maksymalną ocenę.

Jeśli miałbym polecić tą grę – to raczej sugeruję sięgnąć po inny tytuł.


Screeny: