R150 = ROVER MECHANIC SIMULATOR == Recenzja serwisanta marsjańskich łazików!

Dosyć ciekawy tytuł polskiego studia Pyramid Games w którym podejmujemy się roli mechanika naprawiającego marsjańskie łaziki.

RECENZJA YOUTUBE:


=== NIECO O GRZE ===

Rover Mechanic Simulator jest grą autorstwa polskiego studia Pyramid Games z Lublina i na Steam swoją premierę miało 12 listopada 2020 roku. W tytule wcielamy się w rolę inżyniera łazików marsjańskich. Naszym zadaniem będzie lokalizowanie usterek i ich naprawianie.

 

 • STEAM = https://store.steampowered.com/app/864680/?curator_clanid=31951226
 • Data wydania = 12 listopada 2020
 • Producent Pyramid Games
 • Wydawca = PlayWay, Pyramid Games
 • Gatunek = Symulacje, Niezależne, Building, Tryb jednego gracza, Otwarty świat, Edukacyjne, Realistic, Mars, Exploration, Science fiction, Replay Value, Kosmos, Science, Wysoki poziom trudności, Family Friendly, Space Sim, Automation, Fizyka, Crafting, Management
 • Recenzje użytkowników = Bardzo pozytywne (155)
 • Multiplayer =  BRAK
 • Polska wersja językowa = JEST!
 • Regularna cena = 44 PLN
 • Wsparcie dla pada = BRAK
 • Gdzie kupić najtaniej? = https://gg.deals/game/rover-mechanic-simulator/

OCENA: POZYTYWNA = 6/10

Tytuł nieco mnie zaintrygował. Spodziewałem się mniejszej grywalności więc miło się zaskoczyłem. Gra była dostępna w paczce Humble Choice więc można ją bardzo tanio wyrwać na bazarze w cenie kilku złociszy. W tej cenie gra jak najbardziej warta spróbowania i zabawy będziesz mieć minimum na kilka godzin.

Za zarobione na naprawach punkty doświadczenia awansujemy w hierarchii mechaników co da nam możliwość podjęcia się lepiej płatnych ale też bardziej skomplikowanych zadań. O ile nie podejmiemy się usługi premium obarczonej limitem czasowym to czas nie będzie nas gonić i możemy na spokojnie rozbierać i składać nasz pojazd dowolną ilość razy do czasu ustalenia powodu awarii i usunięciu jej.

Gra jest ciekawa ale też  dosyć szybko staje się nużąca ponieważ praktycznie cały czas robimy jedno i to samo. Do naprawy dostajemy zaledwie kilka łazików więc już po kilku demontażach będziemy znać je praktycznie na wylot. Kolejne zlecane nam zadania różnić się będą opisem, czasami nazbyt lakonicznym a wtedy to do nas należeć będzie ustalenie gdzie tkwi przyczyna awarii, zlokalizowanie uszkodzonej części i wymiana jej na sprawny egzemplarz lub też naprawa układu scalonego jeśli takowa jest możliwa.

Na jej plus przemawia czytelna oprawa graficzna zrealizowana w 3D oraz bardzo przyjemne dla ucha ścieżki muzyczne. Graficznie wygląda bardzo fajnie i jest pod tym względem dopracowana. Modele pojazdów są wykonane dosyć starannie i w zasadzie jedyne do czego mógłbym się przyczepić to zbyt niska jakość co niektórych tekstur co widać szczególnie w rozdzielczości 4K.

Ja bawiłem się dosyć dobrze jednak jak już wspominałem po kilku godzinach nadchodzi znudzenie i kręcenie nosem ponieważ zadania zaczynają się niejako powtarzać a człowiek jednak chciałby coś nowego. Bynajmniej odbiór tego tytułu oceniam pozytywnie i dobrze się z nim bawiłem (łącznie spędziłem w grze 6h).


Screeny: