R144 = AMANDA’S STICKER BOOK == Recenzja prostej gry “połącz 3 elementy”.

Prosta acz wciągająca gra typu “połącz 3 elementy”. W sam raz na 1-3 wieczory.

RECENZJA YOUTUBE:


=== NIECO O GRZE ===

Gra została jest prostą rozgrywką typu match-3 gdzie łączymy 3 identyczne elementy by zdjąć je z planszy. Logiczna z prostymi zasadami i łatwą rozgrywką. Naszym zadaniem jest pomóc dziewczynce, tytułowej Amandzie i oczyścić książkę z nalepkami oraz dozbierać kolejne i tym samym ukończyć jej kompletowanie.

Dokonać tego możemy pokonując kolejne plansze z których każda to rozwiązywanie zagadki logicznej. Musimy wyczyścić planszę z oznaczonych pól lub też zebrać określoną ilość przedmiotów danego typu. Oczyszczanie jest proste. Podmieniając zawartość dwóch sąsiadujących ze sobą w pionie lub poziomie pól musimy spowodować by zetknęły się ze sobą minimum 3 elementy w pionie lub poziomie. Zbierając kombinację 4+ elementów zbieramy jakby “manę”, która później daje nam możliwość użycia jednego z trzech narzędzi ułatwiając rozgrywkę. Młotek pozwala oczyścić pole, bomba cztery sąsiadujące ze sobą pola w obrębie kwadratu zaś ostatni kolorowy okrąg pozwala zebrać z planszy wszystkie elementy danego typu. Do tego możemy natrafić na liny oplatające dane pole i tu trzeba tak kombinować by znajdujący się na nich znaczek stał się częścią owego łańcucha trzech elementów co zdejmie z niego linę i odblokuje pole gdyż zablokowanego w ten sposób nie można przesuwać.

Plansze nie mają limitu czasowego więc można się spokojnie zastanawiać nad kolejnym ruchem. Gra co jakiś czas podpowiada też możliwe kombinacje więc nie ma problemu z tym, że utkniemy (a jeśli nie będzie żadnej możliwej, przetasuje planszę mieszając na nowo elementy).

Gra podzielona jest na 5 etapów o stopniowo rosnącym poziomie trudności i coraz większej komplikacji plansz. Po każdym etapie czeka nas walka z bossem, która jest czasowa i tu trzeba szybko szukać zależności by zrzucać klocki na przeciwnika, który przemieszcza się pod nami. Dosyć trudne i wymagające – trzeba tego dokonać nim ten odbierze nam całość posiadanego przez nas zdrowia.


 

OCENA: POZYTYWNA = 5/10

Grę odpaliłem by sprawdzić jak naprawdę wygląda. Spodziewałem się mało interesującej rozgrywki i tego, iż po max pół godziny czy godzinie grania znudzony odpuszczę. Grafika nie poraża więc takie właśnie były moje kalkulacje. Co ciekawsze gra dosyć szybko okazała się wciągająca. Poziom trudności nie był nazbyt wysoki a brak limitu czasu na rozwiązywanie poziomów powodował, że nie trzeba było się nigdzie śpieszyć i kolejne poziomy można było rozwiązywać własnym tempem. Wciągnęło mnie na tyle, że przeszedłem całą grę za jednym razem w około osiem godzin.

Słowem: wyjątkowo prosta ale jednocześnie wciągająca gra logiczna. Polecam!


Screeny: