T25 = TECHNICZNIE == Gdzie trzymać klucze Steam? GKeyBank!

Gdzie trzymać pozyskane klucze Steam by uniknąć bałaganu i wykorzystania tego samego klucza po raz kolejny? GKeyBank!

 

►DO POBRANIA = https://steamcommunity.com/groups/gkeybank


 

=== O PROGRAMIE ===

GKeyBank autorstwa AlfredWallace to program służący do zarządzania kluczami Steam. Pozwala na zebranie ich w jednym miejscu w przyjaznej dla użytkownika oprawie programu oraz udostępniając możliwość wyszukiwania kluczy czy też pilnujący tego byśmy nie wprowadzili danej gry lub klucza więcej niż jeden raz.

 

GKeyBank to użyteczny program, który pomoże ci zapanować nad zwiększającą się ilością kluczy w twojej bibliotece. Posiada możliwość dodawania dowolnej ilości gier ze Steam wraz z informacjami gdzie przechowujesz swoje klucze (np. Humble Bundle, IndieGala) – czy też samych kluczy. Wszystko zależy od ciebie jak sobie zorganizujesz swój zbiór.

 

Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zapisywanie danych w notatniku. Co prawda wyszukiwanie zadziała jednak wymaga to także nieco zachodu i spisywania wszystkiego ręcznie.

 

 

Oczywiście klucze mogą być trzymane w arkuszu kalkulacyjnym pokroju LibreOffice lub też Excela. Daje to różne możliwości odnośnie konfiguracji i przy umiejętnym planowaniu i wykorzystaniu opcji sortowania danych zawartych w kolumnach może być dosyć przydatne.

 

 

W GKeyBank użytkownik może dodać wybraną grę oraz jeden lub więcej kluczy, którymi dysponuje. Program automatycznie zapisuje datę dodania każdego z nich. Można też skopiować wiele kluczy do schowka i zostaną one wtedy zaimportowane do danej gry. Jeśli komuś dany klucz oddajemy – to zaznaczając takową opcję mamy dodatkowo informację kiedy klucz oddaliśmy oraz komu. Dodatkowo możemy sobie dodać informację skąd dany klucz pochodził itp. To powoduje, że będziemy mieć historię rozdanych kluczy – będziemy wiedzieć komu i kiedy daną grę oddaliśmy oraz unikniemy sytuacji by oddać ten sam klucz po raz kolejny co może rodzić nieco problemów…

 

Okno listy kluczy. W tym oknie możemy dodać wszystkie posiadane klucze. W moim przypadku notuję (kolumna “Comment”) skąd pozyskałem klucz – w tym wypadku “Otaku Maker”, kolumna “Added” wypełniana jest automatycznie datą dopisania klucza –  oraz gdzie został następnie oddany – w tym wypadku na bazarze. Zaznaczając w danym wierszu “Give” oznaczamy, iż dany klucz został już użyty. Zostaje on tak jak w tym wypadku skreślony na liście oraz uzupełniana jest data kiedy został oddany. Pomaga to uniknąć użycia klucza po raz kolejny – oraz będziemy wiedzieć gdzie został oddany.

 

 

Pewnym minusem jest to, że program przechowuje zapisywane dane w postaci nieszyfrowanego XML. To powoduje, że plik ten należy chronić by nie wpadł on w niepowołane ręce.

 

Program do działania wymaga połączenia z internetem. Przy starcie łączy się z serwerami Steam i pobiera plik z listą wszystkich aplikacji. Obecnie ma on około 7 MB. Wraz z dodawaniem nowych gier plik oczywiście będzie nieco rosnąć a zatem nie dziw się, że program potrafi się uruchamiać kilkanaście sekund. Musi najpierw ściągnąć ten plik.

 

Program pozwala także wyeksportować listę gier (np. tych, które masz na wymianę) i zaimportować je na barter.vg – co upraszcza cały proces. Aktualizacja w moim przypadku polega na usunięciu całej listy z barter-a i zaimportowanie jej aktualnego stanu z GKeyBank.

 

Całość informacji odnośnie użycia programu wraz z całą jego funkcjonalnością zawarłem na poniższym nagraniu. Miłego oglądania!


PORADNIK: