MINER MELTDOWN = Walka z innymi górnikami oraz zombiakami!

Gra ukierunkowana na multiplayer w której musisz pokonać przeciwny zespół? Miner Meltdown!

► STEAM = https://store.steampowered.com/app/426190/Miner_Meltdown/


=== WSTĘP ===

Gra autorstwa Might Pebble Games Inc zawitała na Steam 2 sierpnia 2017 roku. Jest ukierunkowana na potyczkę  w trybie multiplayer – bądź solo przeciwko botom. Przemierzamy i przekopujemy mapę w poszukiwaniu surowców, ulepszamy swoje wyposażenie czy też dokupujemy lepsze uzbrojenie. A wszystko to by unikać potworów, pułapek obecnych na planszy czy też zastawionych przez innych graczy. I oczywiście – eliminujemy konkurentów!

 

 • Data wydania = 2 sierpnia 2017
 • Producent Mighty Pebble Games Inc.
 • Gatunek / tagi Niezależne, Akcja, Tryb wieloosobowy, Mining, Platformowe, 2D, Kooperacja, Pixel Graphics, Side Scroller, Rekreacyjne, Online Co-Op, Team-Based, Zombie, Great Soundtrack, Zabawna.
 • Recenzje użytkowników = Bardzo pozytywne (54)
 • Multiplayer =  jest!
 • Polska wersja językowa = brak
 • Regularna cena = 25,49 PLN
 • Więcej informacji https://barter.vg/i/26402/?

 

== OPRAWA GRAFICZNA I DŹWIĘKOWA ===

Gra jest prezentowana w 2D i w większości przypadków mamy tu do czynienia z przesuwaniem ekranu w lewo i prawo gdy przeszukujemy jaskinie. Graficznie stylizowana jest na grafikę retro aczkolwiek jest prezentowana w nieco lepszej jakości. Szczerze powiedziawszy sam sposób jej wykonania nie przypadł mi za bardzo do gustu (choć podobał się mojemu synowi).

Dźwiękowo nie jest źle – w tle przygrywa stale ta ścieżka dźwiękowa – trochę niemrawa ale nie przeszkadza w rozgrywce. Akcje postaci mają swoje odpowiedniki w postaci wydawanych dźwięków – są one jednak jakieś nieco niemrawe.


 

=== ROZGRYWKA ===

Naszym zadaniem jest eksploracja jaskiń w poszukiwaniu złota, które zapewni nam pozyskanie środków (pieniędzy) dzięki czemu będziemy mogli lepiej wyposażyć naszego górnika oraz przede wszystkim eksterminacja innych współgraczy uczestniczących w rozgrywce. I to jest właśnie sedno rozgrywki – należy eksterminować wrogich nam górników za pomocą dostępnego uzbrojenia. Trzeba tu przy tym uważać na zastawiane pułapki oraz unikać pojawiających się co jakiś czas zombie. Jeśli ubijemy takowego i będziemy znajdować się zbyt blisko w chwili jego śmierci – zarazi nas przez co stracimy nieco życia.

 

Sterowanie to standardowe WASD przy czym celowanie odbywa się za pomocą myszy. Lewy klawisz służy do użycia broni zaś za pomocą prawego przycisku myszki można wypuścić linę a klawiszami W/S można się po niej wspinać. Jest to szczególnie pomocne gdy gdzieś utkniemy. Sam sposób kierowania postacią może być nieco frustrujący więc trzeba się z nim najpierw obyć. Możemy także nieco zmienić wygląd naszej postaci choć moim zdaniem drużyny są wyjątkowo kiepsko oznaczone – nie za bardzo wiadomo kto jest po której stronie.

 

Rozgrywka rozpoczyna się z chwilą gdy dojeżdżamy wagonikiem do bramy kopalni. Tu napotykamy sprzedawcę, u którego możemy zakupić różnorodne wyposażenie oraz osprzęt. Nasza postać może posiadać broń główną (PRIMARY) oraz zapasową (SECONDARY) oraz do czterech rzeczy (GADGETS).

Do naszej dyspozycji oddano 20 różnych broni i gadżetów tak więc trzeba je samemu obadać i zdecydować, które z nich współgrają z naszym stylem rozgrywki. Do walki nie możemy wziąć wszystkich tak więc trzeba wybrać co nam najbardziej pasuje spośród dostępnych. Klawiszami 1-4 (bądź za pomocą rolki myszki) możemy zmieniać dostępne bronie. Poprzez zdobywanie punktów doświadczenia nasza postać awansuje dzięki czemu będziemy mieć dostęp do nowych przedmiotów. Punkty te zarabiamy za naszą aktywność (zbieranie złota, zabijanie przeciwników). Po śmierci nasza postać na nowo pojawia się w jadącym wagoniku i dołącza do planszy.

 

Dostępne są trzy tryby rozgrywki:

 • Diamond Dash – za ubijanie przeciwników utrzymujemy diamenty a po ich zdaniu w specjalnym punkcie zdobywamy punkty. Osoba, która uzyska ich najwięcej – wygrywa.
 • Crazy King – po planszy przesuwa się strefa i jeśli przebywasz w jej zasięgu – zdobywasz punkty. Jeśli znajdzie się w niej choć jeden przeciwnik – nikt nie zarabia w tej chwili punktów.
 • Deatchmatch – jest to rozgrywka drużynowa gdzie za zadanie mamy eksterminację wrogiej drużyny. Punkty zdobywam także za ubijanie zombiaków.

 

 

PORADY:

 • Klikanie myszką pozwala kopać szybciej niźli trzymając przycisk.
 • Jeśli doczepisz się do ściany za pomocą liny (prawy myszki) możesz “wspinać się” wyżej wypuszczając kolejną linę by zaczepiła się o element ponad nami. Trzeba przy tym uważać by nie wybierać nazbyt odległego elementu ponieważ lina ma ograniczoną długość i spadając potrzeba nieco większej jej długości by zaczepiła się o nowe miejsce.

 


OCENA: POZYTYWNA

Gra jest dosyć ciekawa a rozgrywka dynamiczna. Po kilkunastu minutach grania załapiemy sposób sterowania. Problemem jest natomiast brak graczy z którymi można zagrać online. Pozostaje walka z botami. Przydałoby się także wyświetlanie paska życia nad postacią. Ogólnie – ciekawa gra do rozgrywek multiplayer, tylko trzeba mieć z kim pograć… Tak więc trochę mi szkoda tej gry – ma potencjał tylko graczy brak…

 

+++ PLUSY +++

 • multiplayer do 8 osób jednocześnie (po 4 na drużynę)
 • generowane losowo mapy
 • ciekawy pomysł
 • różne tryby rozgrywki

 

— MINUSY —

 • brak dostępnych osób do gry multiplayer – trzeba grać z botami
 • nudnawa ścieżka dźwiękowa
 • przydałoby się wyraźniejsze oznaczenie przynależności graczy do zespołów (obecnie rozpoznajemy ich po kolorze spodenek)
 • niedorobiony jest także system strzelania z broni – strzela tylko pod pewnym kątem – więc i tu przydałoby się wyświetlanie zakresu w którym można strzelić

 


Screeny:


 RECENZJA:

 


 YOUTUBE – gameplay: