LET THEM COME – Szykuj się, oni nadchodzą!

 

LET THEM COME to gra pokroju tower defense w której walczymy z niezliczonymi hordami obcych. Ostatni ocalały staje przed jedyną szansą – bronić się przed setkami przeciwników. Z pozoru to sytuacja bez wyjścia. Czy sprostasz temu wyzwaniu?

 

► STEAM: https://store.steampowered.com/app/505630/Let_Them_Come/


=== WSTĘP ===

Karabin, ty i nieprzebrane legiony obcych! Wrogowie mnożą się bez opamiętania i rozprzestrzeniają po galaktyce niczym zaraza.. By zapobiec infestacji grupa najemników została wysłana do frachtowca przetrzymywanego przez nową tajemniczą formę życia. Zagrożenie zostało niedoszacowane – tylko jeden z najemników przeżył rzeź. To ty, żołnierzu! Rock Gunar – były wojskowy, członek sił specjalnych, najemnik do wynajęcia. Zbieraj się! Oni nadchodzą!

 

 • Data wydania: 3 października 2017
 • Producent: Tuatara Games
 • Gatunek: Akcja, Niezależne, Brutalność, Violent, Pixel Graphics, 2D, Tower Defense, Aliens
 • Recenzje użytkowników: Bardzo pozytywne (194)
 • Multiplayer: BRAK
 • Polska wersja językowa: Jest!
 • Regularna cena: 17,99 PLN
 • Więcej informacji https://barter.vg/i/25306/?

 

== OPRAWA GRAFICZNA I DŹWIĘKOWA ===

Grafika to pikseloza rodem z komputerów 16 bit. Nie przeszkadza to jednak w odbiorze gry.  Trzeba tu jednak nadmienić, iż wszystko toczy się w mrocznych korytarzach statku więc całość utrzymana jest w dosyć ciemnych barwach i najlepiej jest grać w zaciemnionym pokoju – wtedy wszystko doskonale widać 🙂

Dźwiękowo też niczego sobie. W czasie walki towarzyszą nam odgłosy wystrzeliwywania pocisków, wybuchów oraz jęki niszczonych obcych. W tle przygrywa nawet ciekawa ścieżka dźwiękowa. I tu ciekawostka – wraz z postępem gry ilość dostępnych utworów zwiększa się.


 

 

=== ROZGRYWKA ===

W grze przejmiemy postać najemnego żołnierza Rock Gunar, który wyposażony w karabin maszynowy oraz nieco dodatkowych komponentów ma za zadanie pokonać hordy nacierających wrogów.

 

=== STEROWANIE ===

Rozgrywka wygląda w ten sposób, iż stajemy za stanowiskiem z karabinem maszynowym i grzejemy ołowiem w stronę nadchodzących do nas wnętrzem tunelu wrogów. Karabin posiada dwa tryby strzelania – pod lewym i środkowym przyciskiem myszki oddajemy salwę jedną z z dwóch typów amunicji zaś za pomocą prawego aktywujemy przedmiot (np. rzucamy granatem). Dodatkowo pod spacją mamy umiejętność specjalną.

 

=== PRZECIWNICY ===

W trakcie potyczki atakować nas będą falami różnego rodzaju przeciwnicy cechujący się nieco inną wytrzymałością oraz taktyką walki. Niektórzy potrafią poruszać się także po suficie oraz po ścianach. Wskazując kierunek prowadzonego ognia musimy ich ubić nim do nas dojdą. Nie zawsze się to udaje ponieważ część z nich jest dosyć mocna a przesunięcie celownika z podłogi na sufit chwilę trwa. Musimy zatem planować swoją obronę dostosowując ją do tego co dzieje się na ekranie.  Część przeciwników wybucha zabijając przy okazji swoich pobratymców – warto z tego korzystać ponieważ niweluje siły obcych.

=== BONUSY ===

Co jakiś czas trafia się nam także specjalny bonus. Pojawia się plansza z możliwością wyboru jednej z trzech opcji. Do nas należy ocena która z nich będzie dla nas najlepsza. Trzeba tu także pamiętać o tym, że zebrane przedmioty mają czasowe działanie więc to co wybierzemy będzie dostępne tylko przez określony okres czasu. Ale właśnie to może przeważyć szalę zwycięstwa na naszą stronę i pomóc pokonać wrogów i tym samym przebić się przez kolejną ich falę.

 

=== WROGIE ATAKI ===

Wrogie ataki prowadzone są falami. Każda fala to określona ilość potworów, którą musimy pokonać by przejść do kolejnej z nich. Jeśli padniesz – nic wielkiego się nie stanie. Postać ginie, ale zatrzymamy zdobyte pieniądze – tak więc po kilku nieudanych próbach będziemy w stanie zakupić nieco lepsze uzbrojenie i stanąć do boju z mocniejszym orężem. I tak fala za falą… Dodatkowo przy przegranej pojawia się specjalna opcja – jedna z nich to możliwość ponownego wylosowania przez grę innego składu atakującej nas fali co da inne zestawienie atakujących wrogów – a druga to bonus, który otrzymamy wraz z rozpoczęciem kolejnego podejścia.

=== WYPOSAŻENIE ===

Nasz wojak w chwili wolnego (po pokonaniu fali czy też przegranej walce) może za zgromadzone pieniądze zakupić dodatkowe uzbrojenie. Są to zarówno przedmioty pasywne, dające pewne właściwości w czasie starcia – czy też aktywne w postaci specjalnej amunicji czy też przedmiotów możliwych do użycia. Ilość slotów, którymi dysponujemy jest ograniczona a zatem musimy dokonać wyboru jakie przedmioty zabierzemy do bitwy. Tu trzeba też wiedzieć o tym, iż zakupione przedmioty (prócz tych pasywnych) zużywają się – musimy zatem zakupić tyle przedmiotów czy też amunicji ile potrzebujemy.  Tak uzbrojeni możemy ponownie podejść do poziomu na którym padliśmy.

 

 


 

PORADY:

 • Podstawowa amunicja jest nieskończona.
 • Inwestuj w zdolności pasywne – mogą się przydać!
 • Jeśli nie radzisz sobie z przejściem danego poziomu – dozbieraj nieco pieniędzy prowadząc kolejne ataki i zainwestuj w lepszą amunicję i przedmioty.
 • Układ użytych klawiszy (oraz przycisków pada) da się zmienić w opcjach.
 • BOSS: SMASHER- atakuje potężnym uderzeniem jeśli mu na to pozwolisz – gdy bierze zamach – należy go bezzwłocznie ostrzelać.

 


OCENA: POZYTYWNA

Ciekawa gra i choć wydaje się banalnie prosta to niektóre poziomy trudno jest przejść. W czasie wrogich natarć przeciwników idzie na ciebie cała masa i chwilami zdajesz się myśleć, że to już koniec. I wtedy pojawia się bonus pozwalający przejść daną falę… Gra się w to ciekawie a w przypadku porażki po prostu nie przechodzisz poziomu i jesteś zmuszony go powtórzyć.

 

+++ PLUSY +++

 • Niepowstrzymana furia, setki wrogów – to jest to!
 • Ciekawa rozgrywka – trzeba na bieżąco planować rozłożenie celów ponieważ strzelanie w jedno miejsce nie pozwoli wygrać…
 • Można paść (przegrać) po czym dozbroić się i kontynuować walkę = nie musimy się za specjalnie martwić przegraną.

 

— MINUSY —

 • Jest trochę za ciemno – przez to nie za dobrze widać atakujących przeciwników
 • Opisy przedmiotów w sklepie nie za dobrze opisują ich zastosowanie.

 


Screeny:

 


 RECENZJA:


 YOUTUBE – gameplay: