JET SET KNIGHTS – Czy zdołasz ochronić królewnę?

Pamiętasz zręcznościówki 2D w stylu Mario? Mam coś dla ciebie – skacz, siecz przeciwników i broń królewny przed kolejnymi falami wrogów!

Jet Set Knight

Jet Set Knight

► STEAM: http://store.steampowered.com/app/405550


Ta gra to zręcznościówka 2D w której za zadaniem mamy eliminować kolejne fale przeciwników i chronić swą królewnę. Przeciwników możemy wyeliminować poprzez naskoczenie na nich czy też używając pojawiającej się tu i ówdzie co jakiś czas broni. Dodatkowo możemy tu obudować miejsce przebywania królewny cokołem a także zbudować wieżyczki które będą strzelać do wrogów. W grze dostępnych jest kilka różnych plansz które różnią się ułożeniem platform.

Zbierając kamienie czy drewno pojawiające się co jakiś czas po uzbieraniu 2-3 sztuk możemy wznieść cokół który przez pewien czas będzie stanowić dla wrogów zaporę przed osiągnięciem królewny i tym samym zwiększyć naszą szansę na przeżycie ponieważ dotknięcie jej przez wrogów  kończy rozgrywkę. Drewnianą zaporę możemy dodatkowo ulepszyć. Zebrane kamienie służą zaś do postawienia wieżyczki która strzela do wrogów.  Należy tu nadmienić, że wrogowie przechodzą przez wieżyczkę, nie niszcząc jej – więc warto stawiać ją na wyższych kondygnacjach dzięki czemu będzie szybciej (wcześniej) atakować wrogów i tym samym  wcześniej ich eliminować czy też z lekka zabierać im życie.

A sami wrogowie? Tych możemy likwidować naskakując na nich od góry (niczym Mario na grzybki :D) – niektórzy wytrzymują więcej niż jedno uderzenie. Większość porusza się po powierzchni, podążając w kierunku królewny lecz jest kilka latających które kierują się ku naszej postaci i oczywiście zetknięcie się z nimi powoduje utratę jednego z naszych żyć. Gdy utracimy wszystkie – przegrywamy.

W pewnym miejscach na planszy co jakiś czas pojawiają się ulepszenia które dają nam różnorakie bonusy typu broń – dzięki czemu będziemy mogli likwidować przeciwników w bezpośrednim kontakcie – czy też umiejętność oddawania strzałów przez księżniczkę przez krótki okres czasu.

Prócz tego na planszy co jakiś czas pojawiają się literki – po uzbieraniu słowa “BONUS” lądujemy na planszy bonusowej – mamy kilkadziesiąt sekund by zniszczyć do zera umiejscowione w różnych miejscach drewniane atrapy – co nie jest aż takie proste jak się wydaje.

 

Sama gra nie porywa – ale jeśli ktoś lubi platformówki czy też zręcznościówki – a w szczególności był wielkim fanem serii Mario – to znajdzie tu dla siebie nieco rozrywki.