R180 = HADES = Recenzja ucieczki z krainy umarłych

Lubisz gry zręcznościowe pokroju Dead Cells, pozwalające powoli rzeźbić i budować swoją postać? Ten tytuł powinien ci się spodobać.

 

RECENZJA YOUTUBE:


 

=== NIECO O GRZE ===

 • STEAM = https://store.steampowered.com/app/1145360/Hades/?curator_clanid=31951226
 • Data wydania = 2020-09-17
 • Producent = Supergiant Games
 • Wydawca = Supergiant Games
 • Gatunek = Roguelike akcji, Niezależne, Akcja, Roguelite, RPG, Hack and slash, Roguelike, Mitologia, Świetna ścieżka dźwiękowa, Jednoosobowe, Dungeon crawler, Bogata historia, Regrywalność, Izometryczne, Trudne, RPG akcji, Ręcznie rysowane, Klimatyczne, Symulator randkowania, Wieloosobowe
 • Recenzje użytkowników = Przytłaczająco pozytywne (134.000)
 • Multiplayer =  BRAK
 • Polska wersja językowa = JEST (napisy)
 • Regularna cena = 90 PLN
 • Wsparcie dla pada = JEST!
 • Gdzie kupić najtaniej? = https://gg.deals/game/hades/

 

 

OCENA: POZYTYWNA = 9/10

Bardzo ciekawy tytuł – szczególnie powinien przypaść do gustu fanom zręcznościówek oraz hack’n’slash. Dopracowana warstwa graficzna (w tym dobra animacja postaci gracza), cieszące oko efekty oraz stojąca na wysokim poziomie oprawa dźwiękowa – wraz z dosyć klimatyczną ścieżką dźwiękową.

Gra wprowadzi gracza w świat greckich bóstw oraz prowadzonych przez nie intryg. Kierujemy tu postacią Zagreusa, syna boskiego Hadesa, zarządcy poziemnego świata umarłych. Zagreus postanawia przeciwstawić się ojcu i raz na zawsze opuścić podziemia wydostając się na powierzchnię by móc dołączyć do bogów Olimpu. Jego próby ucieczki nie znajdują poparcia ze strony swego ojca lecz stojące mu na drodze przeciwstawności losu w postaci strażników dbających o to by żadna dusza nie wydostała się ze świata nieumarłych bezlitośnie zabijają go by ten mógł się ponownie odrodzić w Domu Hadesa.

Gra posiada dosyć duży poziom trudności ale powoli jest on nieco niwelowany gdy gracz nabywa obycia i doświadczenia w przemierzaniu kolejnych komnat podziemnego świata. Lustro nocy, które otrzymał od swojej przybranej matki Nyks powoduje, że zbierając magiczną esencję będziemy stale podbijać parametry naszego bohatera dzięki czemu jego siły witalne oraz zdolności będą się zwiększać a to znów pozwoli zapędzać się na coraz to dłuższe wyprawy aż w końcu dane nam będzie opuścić podziemia i wydostać się na powierzchnię.

Zbalansowana rozgrywka, rozbudowana linia dialogowa oraz dużo rzeczy, które odkrywamy dopiero wraz z postępem gry powoduje, że gra starcza na dłużej. Gdy już pogramy kilka razy nauczymy się unikać ataków przeciwników walka staje się wyzwaniem i powoduje, że każdy grosz zainwestowany w ulepszenia zwiększa siłę naszej postaci. Ten tytuł to wyjątkowo dobre przemieszanie trudności oraz wyzwań przed jakimi zostanie postawiony gracz.

 


Screeny: