R172 = LEGEND OF KEEPERS = Recenzja z obrony skarbów podziemi

Dungeon crawler… ale nieco nietypowy. Tu nie atakujemy – tu bronimy skarbu ukrytego w podziemiach.

 

RECENZJA YOUTUBE:


 

=== NIECO O GRZE ===


 

OCENA: POZYTYWNA = 7/10

Dosyć ciekawy tytuł, nieco odmienny od innych z tej kategorii. Zwykle przebijamy się przez wrogów i zdobywamy broniony przez nich skarb. Tu stajemy po drugiej stronie barykady – jesteśmy przedsiębiorcą a nasza firma ma za zadanie obronić skarb przechowywany w czeluściach podziemi przed śmiałkami dążącymi by go zdobyć.

Gra jest generowana proceduralnie i dosyć losowa ponieważ choć start jest tożsamy to jednak cała reszta już nie. To los decyduje o tym jaką kolejność komnat nam wylosuje oraz jakich przeciwników przyśle do podziemi. W trakcie rozgrywki podejmować będziemy wiele decyzji a ich wybór ma bezpośredni wpływ na to jak potoczą się nasze losy – jakie potwory zrekrutujemy, jaką drużynę wystawimy i jak zachowa się ona w trakcie walki.

Pomysł jest dosyć ciekawy i nietypowy choć jest to roguelite to wg mnie zasoby takie jak łzy czy krew bądź pieniądze powinny jednak przechodzić wraz z wladcą do kolejnych podziemi. Każde z nich zaczynamy jednak od zera i musimy na nowo zbierać surowce i odbudowywać siłę militarną.

Tytuł dosyć mi się spodobał a głównie dlatego, że jest dosyć wymagający – musimy analizować perki atakujących i wystawić naprzeciw odpowiednio skomponowaną drużynę. Walczyć aż do kropli ostatniej krwi i starać się odebrać wrogom jak najwięcej życia. Rozgrywka jest dosyć trudna ale tym samym daje nieco satysfakcji.


Screeny: