R170 = SKJOLDUR STORY = Prosta lecz ciekawa gra logiczno-zręcznościowa

Wygląda prozaicznie… ale potrafi zainteresować na dłużej.

RECENZJA YOUTUBE:


 

=== NIECO O GRZE ===

 • STEAM = https://store.steampowered.com/app/1051580/Skjoldur_Story/?curator_clanid=31951226
 • Data wydania = 30 kwietnia 2021
 • Producent Snoozing Pixel LLC
 • Wydawca = Snoozing Pixel LLC
 • Gatunek = Przygodowe, Pikselowa grafika, Łamigłówki, Otwarty świat, Souls-like, Przygodowe akcji, 2D, Niezależne, Eksploracja, Urocze, Widok z góry, RPG akcji, RPG, Nieliniowe, Akcja, Kolorowe, Familijne, Klimatyczne, Jednoosobowe, Metroidvania, Logiczne
 • Recenzje użytkowników = BRAK
 • Multiplayer =  BRAK
 • Polska wersja językowa = JEST
 • Regularna cena = 54 PLN
 • Wsparcie dla pada = JEST!
 • Gdzie kupić najtaniej? = https://gg.deals/game/skjoldur-story/

 

=== ROZGRYWKA ===

W tym tytule podejmujemy się misji wyrwania z krainy na którą rzucił nas los. Nasza łajba została zniszczona w czasie potężnej burzy a my wylądowaliśmy na brzegu dziwnej wyspy. Nasz bohater odkrywa w pobiliskiej grocie dziwną magiczną tarczę i tu zaczyna się nasza przygoda. Tarcza służy nam zarówno za obronę jak i też broń. Trafiona wrogim pociskiem potrafi przejąć na chwilę jego moce dzięki czemu my zyskamy możliwość oddawania strzałów. Te mogą nam pomóc wyeliminować wrogów czy też aktywować różnorodne przełączniki bądź przebić sobie drogę poprzez blokujące przejście przeszkody.

Gra to połączenie zarówno zręcznościówki jak i też gry logicznej ponieważ część zagadek będzie wymagać ze strony gracza nieco przemyślenia w jaki sposób poradzić sobie z zastanymi problemami, czego i gdzie użyć by móc ruszyć dalej – zaś część oparta jest na elementach gdzie wymagana jest nieco zręczności. To proste mini-gierki choć potrafiące zajść za skórę.

Tytuł posiada dwa poziomy trudności – normalny i łatwy. Ja osobiście grałem na normalnym i nie było jakoś nazbyt trudno. Zagadką bylo co jakiś czas rozpracowanie w jaki sposób przejść dalej w głąb planszy ale i to dawało się rozwikłać. Zadania były dosyć stonowane jeśli chodzi o poziom trudności i dało się je przejść choć rozwiązanie niekiedy nie przychodziło za pierwszym podejściem.

Naszym zadaniem jest przede wszystkim poszukiwanie skrzyń skarbów i otwieranie ich – a dzięki znalezionym w środku elementom – odblokowanie kolejnych partii mapy gry i tu muszę przyznać, iż okazało się, że ta jest dosyć rozległa (co przekłada się na ilość zagadek), co mnie nieco zaskoczyło.

Mamy też możliwość zarobkowania – ubijając przeciwników i zbierając w ten sposób monety a dzięki nim w porozrzucanych po krainie sklepikach możemy zakupić nieco przedmiotów ułatwiających nam życie – czy to zwiększenie ilości dostępnego HP, szybszego poruszania się postaci czy też pozyskania elementów, które pozwolą nam przejść nieco dalej do kolejnych rejonów planszy.


 

OCENA: POZYTYWNA = 5.5/10

Dosyć prosta lecz dająca nieco przyjemności z rozwiązywania zagadek gra. Graficznie zbytnio się nie wyróżnia aczkolwiek obiekty stworzone są starannie i mają swój klimat. To też nadaje jej pewien styl i ogółem rzecz biorąc jak na dzieło jednego autora wyszło nawet ciekawie. Czuć, że brakuje w niej jeszcze drobnych elementów (np. listy zadań do wykonania) ale ogółem jest dosyć ciekawa jeśli ktoś lubi gry logiczne i nieco pogłowić się nad rozwiązaniem.

 


Screeny: