R160 = SILENT SECTOR = Recenzja o kosmicznej eksploracji

Dosyć ciekawa gra z otwartym światem, pewną dozą humoru i ładną oprawą graficzną.

 

RECENZJA YOUTUBE:


 

=== NIECO O GRZE ===

Tytuł studia Rake in Grass to kosmiczny eksplorator w którym mamy za zadanie znaleźć winnego zniszczenia naszego statku i puszczenia nas w skarpetkach. Tytuł zapewni nam około 15-20h zabawy w czasie której będziemy podbijać reputację u jednej z kilku dostępnych frakcji, wykonywać na ich rzecz różne misje czy też zbierać pieniądze celem zakupu lepszego statku, uzbrojenia czy też wyposażenia. Wszystko to okraszone jest ładną oprawą graficzną i dźwiękową.

 

 • STEAM = https://store.steampowered.com/app/1159680/Silent_Sector/
 • Data wydania = 17 lutego 2021
 • Producent Rake in Grass
 • Wydawca = Rake in Grass
 • Gatunek = Science fiction, RPG, Akcja, Symulator kosmiczny, Otwarty świat, Przygodowe, Kosmos, Niezależne, Bullet hell, Strzelanka z widokiem z góry, Stara szkoła, Wczesny dostęp, RPG akcji, Piraci, 2D, Destrukcja, Strzelanka na dwa drążki, Symulatory, Widok z góry, Jednoosobowe
 • Recenzje użytkowników = Pozytywne (28)
 • Multiplayer =  BRAK
 • Polska wersja językowa = JEST!
 • Regularna cena = 54 PLN
 • Wsparcie dla pada = JEST!
 • Gdzie kupić najtaniej? = https://gg.deals/game/silent-sector/

 

OCENA: POZYTYWNA = 7/10

Gra jest dosyć fajna choć ma też kilka rzeczy, które można zrobić nieco lepiej. Jest jednak grywalnym tytułem i powinna sprawić nieco frajdy nim trafi nas powtarzalność misji i nuda. Na pochwałę zasługuje tu bardzo ładna oprawa graficzna oraz udźwiękowienie. Ścieżki muzyczne też wpadają w ucho i są miłym urozmaiceniem rozgrywki. Dużo miejsc do obadania, nieco humoru, różnych rodzajów broni do sprawdzenia, statków do oblatania czy też osprzętu do instalacji i przetestowania w boju. Fabuła jest dosyć płytka i gra sprowadza się do osiągnięcia jednego z dwóch rozwiązań: wsparcie jednej z frakcji by ta uzyskała dominację czy też znalezienie Generała Zeda, który pozbawił naszego bohatera posiadanego majątku i spuszczenie mu łomotu.

Mnie gra się spodobała choć strasznie mierzwiło mnie to, że wszystko jest ukazane z dużego zbliżenia i nie możemy oddalić widoku. Drugim minusem są walki, które są wyjątkowo szybkie i sprowadzają się do naparzania we wrogów i jeśli nie będziesz stosować taktycznego odwrotu bardzo często będziesz ginąć – szczególnie na początku gdy posiadany statek to jakiś lichy i tani latający złom. Stopniowo jednak wraz ze zbieraniem kolejnych partii gotówki nasza kosmiczna bryka zyska większą siłę ognia i będzie można stanąć w szranki z wrogiem. Misje są dosyć różnorodne (choć wykonywanie tych samych – z czasem stanie nieco montonne), jednak jest ich dosyć dużo (choć w zasadzie sprowadzają się do podobnych zadań) lecz mamy też możliwość zagadania do przelatujących statków i pozyskanie nieco sekretów do sprawdzenia – zagubione wraki, dorodne pola asteroid do wydobycia czy też walka z watahą wrogów.

Słowem – dosyć ciekawy tytuł (choć nie pozbawiony wad) z aktywnym deweloperem dosyć szybko łatającym zgłaszane błędy. Warta spróbowania choć może nie przy pełnej cenie sklepowej.

 


Screeny: