▷ UNTURNED == Prosta gra Free-2-Play która zyskała niezwykle dużą popularność (ZBIJACZ)

Jak to jest gdy szesnastolatek zabiera się za tworzenie gry i słucha głosu społeczności nastawiając się na jej potrzeby i wymagania? Wynik może zaskoczyć niejednego. Pomimo wyjątkowo prostej grafiki ta darmowa gra posiada niezwykłą grywalność i skupiła wokół siebie dużą ilość fanów.  Według wielu grywalnością przebija produkcje większych producentów…

Unturned logo

Unturned logo

►STEAM: http://store.steampowered.com/app/304930/Unturned/


WPROWADZENIE:

Autorem Unturned jest kanadyjskie studio Smartly Dressed Games. Gra została wydana na steam 7 lipca 2014 roku i od tamtego momentu jest stale rozwijana. Gra jest w pełni darmowa. Ciekawostką jest to, że jej autorem jest 16-latek. Gra jest ciągle aktualizowana i stale tworzone są nowe rzeczy a autorzy są otwarci na pomysły dostarczane przez społeczność.

TAGI – gra została oznaczona jako: Free to Play, Survival, Zombie, Tryb wieloosobowy, Open World, Przygodowe, Crafting, Akcja, FPP, Kooperacja, Otwarty świat, Post-apocalyptic, Strzelanka, fps, Tryb jednego gracza, Niezależne, MMO, Atmospheric, Proste gry, Horror.


 

GRAFIKA I MUZYKA:

Cóż można powiedzieć – grafika jest tak prosta jak tylko może być – wszystko jest tu kanciaste ale to właśnie tworzy klimat tej gry. Postaci rodem z Minecrafta / Roblox podobnie jak i otaczające nas otoczenie. Udźwiękowienie jest nad zwyczaj skąpe ograniczając się do dźwięków postaci czy też okolicy. Obiekty z którymi będziemy mieć do czynienia są proste aczkolwiek czytelne. Grafika to trójwymiarowe środowisko FPP gdzie cały świat widzimy swoimi oczyma. Rozgrywka widoczna jest jako widok pierwszoplanowy z lekko przesterowaną perspektywą – w miarę zbliżania się do budynków ich ściany i otoczenie są widoczne jako “lekko zagięte”. Ale taki tu panuje klimat 😉

 


 

ROZGRYWKA:

Naszym zadaniem jest przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Możemy to czynić wspólnie z innymi graczami wspierając się w trakcie rozgrywki czy też grać przeciwko innym starając się samemu nie dać się ubić i zabić przeciwnika by przejąć jego cenny ekwipunek. Do dyspozycji graczy oddano dosyć pokaźny arsenał przedmiotów z których można wytworzyć (craftować) następnie inne. Gracz musi pilnować swojego stanu zdrowia, dbać o to by postać była najedzona i zaspokoiła swoje pragnienie. Możliwe jest także wykorzystanie napotkanych pojazdów i wykorzystanie ich do szybszego poruszania się.

 

W czasie samej rozgrywki naszym głównym zadaniem jest przetrwanie tak więc musimy dbać o zapewnienie sobie żywności poprzez zbieranie roślin (owoce / warzywa) czy też polowanie na zwierzęta. Dostępna jest także możliwość łowienia ryb czy też uprawa roli. Do starć z innymi przeciwnikami dostępna jest szeroka gama uzbrojenia jak miecze, karabiny maszynowe czy też snajperki, materiały wybuchowe.

 

Dostępne są serwery PvP (Player vs Player) gdzie nasza rozgrywka jest skupiona głównie na walce z innymi przeciwnikami lub też PvE (Pleyer vs Enemy) gdzie musimy przetrwać wspierając się wzajemnie.

 

Gracze prócz tego mogą budować barykady, ustawiać pułapki czy też budować samemu struktury bądź modyfikować posiadany pojazd. Dostępne są takie maszyny jak czołgi, quady czy też skutery śnieżne. Powietrzem możemy się przemieszczać myśliwcami, helikopterami czy też hydroplanami. Drogi wodne możemy przemierzyć skuterami bądź poduszkowcami.

 

Dostępne jest 6 map do eksploracji:

 • Wyspa Księcia Edwarda
 • Jukon
 • Waszyngton
 • Rosja
 • Hawaje
 • Niemcy

 

Rozgrywkę dodatkowo urozmaica system modów wykonany przez społeczność zrzeszoną z grą. Ponadto gracz może tworzyć własne mapy, skórki, ubrania itp.

 

 


 

OCENA:

Pozytywna. Gra jest w pełni darmowa i posiada swój specyficzny klimat i grywalność, które co niektórym podobają się na tyle, iż stawiają go na równi z produkcjami pokroju DayZ. Za sukcesem gry stoi także otwartość twórców na głosy społeczności odnośnie pomysłów i modyfikacji

 

+++ PLUSY +++

 • duża grywalność
 • mody
 • duża ilość przedmiotów w grze
 • ciągłe aktualizacje
 • gra oceniona jest jako “Bardzo pozytywne” przy ponad 280.000 głosów!\
 • darmowa!

 

— MINUSY —

 • grafika
 • kiepskie udźwiękowienie
 • z racji tego, że jest darmowa masę tu dzieciaków
 • niektórzy skarżą się na niską optymalizację gry

 


 

GALERIA


 

YOUTUBE: