SOLAR 2 == “Pakowanie masy” – od asteroidy po czarną dziurę

Jak może wyglądać życie niepozornej asteroidy rozbijającej się w przestworzach kosmosu? Teraz możesz to przetestować…

Solar 2 - logo

Solar 2 – logo

► KUP TANIEJ: https://www.g2a.com/r/solar_2
► STEAM: http://store.steampowered.com/app/97000/Solar_2/

 


 

WPROWADZENIE:

Gra autorstwa studia Murudai pojawiła się na platformie Steam 17 czerwca 2011 roku. W chwili obecnej gra posiada ponad 1.000 ocen “Bardzo pozytywne”. Gramy tu przewodząc kosmicznym obiektom i standardowa rozgrywka to ewolucja od latającej swobodnie asteroidy do czarnej dziury. Grafika 2D widoczna “z góry” (o ile jakiś punkt odniesienia uznamy za wiodący w kosmosie :P)

 


ROZGRYWKA

Do dyspozycji gracza oddano szereg misji podzielonych na mniejsze zadania i polegające na realizacji określonych celów takich jak zbieranie masy czy też wystawiające na próbę nasz refleks bądź też umiejętność przetrwania starcia z innymi obiektami. Mamy też sandbox gdzie rozpoczynamy jako asteroida i to do nas należy sposób rozwoju. Zderzając się z innymi obiektami zwiększamy swoją masę i tak poprzez kolejne stadia rozwoju poprzez planetę i różne stadia gwiazd aż do zapadnięcia się do czarnej dziury. Utrzymując atrakcję materii będziemy ciągle powiększać swoje rozmiary dążąc do stania się supermasywną czarną dziurą a następnie eksplodujemy tworząc zupełnie nowy obiekt – nowy wszechświat. Generalnie zasada obowiązuje jedna: możemy wchłonąć wszystko co ma mniejszą masę niż my. W przypadku zderzenia z masywniejszym obiektem przegrywamy i rozpoczynamy od nieco wcześniejszego etapu (piszę tu o trybie sandbox).

 


GRAFIKA I MUZYKA

Gra to rzut “z góry” na wykonane w 2D obiekty. Wszystko rzecz jasna znajduje się na czarnym tle lecz jest dosyć czytelne i cieszy oko – gra się przyjemnie. Szczególnie ciekawie wyglądają gwiazdy oraz przygarnięte przez nie obiekty w postaci planet. Dźwięków jest wyjątkowo mało lecz przez całą rozgrywkę przygrywa nam wpadająca w ucho muzyka.

 


OCENA:

Pozytywna. Choć sam przejście trybu sandbox nie zajmie ci nazbyt wiele czasu (30 minut wzwyż) to jednak jest to na tyle spokojna rozgrywka, że warto się nad nią pochylić jeśli dorwiemy grę na jakiejś wyprzedaży. Pocina się w nią przyjemnie, w tle przygrywa wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa. Dodatkowo zadania są urozmaicone (przeszedłem wszystkie) choć niektóre były nieco trudniejsze do przejścia.

 

+++ PLUSY +++

  • spokojna i relaksująca rozgrywka
  • nieco inne spojrzenie
  • prosta i czytelna grafika
  • wciągająca rozgrywka (choć na niektórych etapach zbierania “kosmicznego złomu” robi się nieco nudnawa
  • wpadająca w ucho klimatyczna muzyka oddająca głębię kosmosu

 

— MINUSY —-

  • niektóre z etapów gry ciągną się niczym cukierek toffi (trudność pozyskania asteroid – brak lub wszystkie zajęte)
  • nieregularne rozrzucenie obiektów na mapie (czasami trafimy pustki w których dłuuugo niczego nie ma)
  • przydałoby się więcej stadiów rozwoju niż tylko asteroida – planeta – gwiazda – czarna dziura

 


GALERIA:

 

 


 

YOUTUBE: (recenzja)